Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Cyklopecky znají vítěze. Je jím Martin Primas z Prahy, získal jízdní kolo

4. 11. 2021

Cyklopecky znají vítěze. Je jím Martin Primas z Prahy, získal jízdní kolo 0 snímků
Ve foyer Muzea východních Čech byl včera slavnostně vyhlášen jubilejní 10. ročník soutěže Cyklopecky. Letos se jí zúčastnilo 1241 cyklistů, z toho 54 účastníků projelo všech 15 určených tras a získalo tak speciální cenu. Absolutním letošním vítězem se stal Martin Primas z Prahy, za nějž cenu v nepřítomnosti převzala jeho partnerka Blanka Faltusová.

„Kolo sice poputuje do Prahy, ale já pocházím z východních Čech, takže cyklostezky jsme absolvovali tady. Protože máme v Praze malý byt, tak nové kolo bude i nadále brázdit cyklostezky našeho kraje,“ upřesnila pro Salonky partnerka vítěze s tím, že díky soutěži poznali i taková místa, kde je předtím nenapadlo jet. „Pro mě asi byla nejzajímavější trasa na hrad Lichnice, i když to byl pořádný kopeček. Partner má už starší kolo, takže z nového bude mít určitě radost.“

Letošní ročník trval od 1. června do 30. září. Soutěžící museli získat minimálně pět razítek do hrací karty z míst na 15 cyklotrasách v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Výlety připravovali pořadatelé do turisticky méně exponovaných míst a připomněli tak skryté klenoty obou regionů. Zájemci mohli například zavítat na zříceninu hradu Břecštejn či do Muzea papírových modelů v Polici nad Metují na Náchodsku.

„Jsem ráda, že jste věrni regionu východní Čechy, že vás cykloturistika baví a tento krásný projekt vás oslovil. Budu potěšena, když si cyklotrasy budete i nadále užívat a budete našemu regionu věrni. Cyklostezky díky tomuto projektu nabízejí unikátní a nové trasy i do méně známých míst a tam také zavádějí návštěvníky východních Čech, což je naším cílem,“ řekla náměstkyně krajského hejtmana Martina Berdychová.

Podle radního Pardubického kraje Alexandra Krejčíře je příznivá zpráva, že soutěž Cyklopecky vstoupila letos do již desátého ročníku. „Je vidět, že se v regionu chytila a je o ní zájem, což mě skutečně těší. Chceme i nadále s pomocí soutěžících v podobě aktivní účasti tuto soutěž rozvíjet,“ dodal radní. Cykloklání pořádají Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a Destinační společnost východní Čechy ve spolupráci s Královéhradeckým a Pardubickým krajem.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz