Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Další oddělení pro pacienty s covidem a omezení některých neakutních operací

9. 11. 2021

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové, která v posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s covid-19 vyžadujících hospitalizaci, postupně otevírá další oddělení zajišťující péči o pacienty s touto infekcí. Podle mluvčího nemocnice Jakuba Sochora současně s tím musela mírně omezit neakutní operace. „Péče o akutní pacienty je samozřejmě plně zajištěna,“ uvedl.

Do minulého týdne zajišťovala péči o pacienty s covid-19 Klinika infekčních nemocí a KARIM. Poté jsme pro pacienty otevřeli jedno oddělení Urologické kliniky, dnes otevíráme další lůžka pro tyto pacienty na Plicní klinice. S ohledem na navyšování lůžek pro covidové pacienty bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony. Naší snahou je a bude odkládat co nejmenší počet operací,“ potvrdil ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Při dalším nárůstu počtu pacientů je nemocnice v souladu se svým pandemickým plánem připravena přeměnit na covidová oddělení i další pracoviště. Ve fakultní nemocnici je nyní hospitalizováno zhruba 30 pacientů s covid-19, přibližně třetina z nich vyžaduje intenzivní péči. Toto zdravotnické zařízení, které s ohledem na epidemickou situaci od 3. listopadu vyhlásilo plošný zákaz návštěv, zajišťuje také očkování proti covid-19 a testování PCR i antigenními testy. Podrobnější informace je možné najít na www.fnhk.cz.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: FN HK