Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Epidemická situace se zhoršuje, ve „fakultce“ bude platit zákaz návštěv

1. 11. 2021

page.Name
Vzhledem k tomu, že se zhoršuje epidemická situace související s nákazou covid-19, bude od středy platit plošný zákaz návštěv pacientů hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Podle mluvčího tohoto zdravotnického zařízení Jakuba Sochora opatření, které nemocnice přijímá především kvůli ochraně zdraví pacientů i personálu, bude platné do odvolání.

„Návštěvy jsou se souhlasem lékaře nadále možné pouze u dětských a nezletilých pacientů, u osob s omezenou svéprávností a u lidí v terminálním stadiu nemoci. Možná je také účast otce, případně třetí osoby u porodu,“ uvedla k opatření vedoucí Oddělení nemocniční hygieny nemocnice Lenka Hobzová. Všechny navštěvující osoby také nesmí mít klinické příznaky infekčního onemocnění, ani nesmí být v karanténě.

Lidé přicházející na návštěvu pacientů „fakultky“ se musí prokázat potvrzením o provedeném očkování nebo o prodělání covid-19 v posledních 180 dnech, případně platným testem. Otcové u porodu žijící ve společné domácnosti s rodičkou doklad o bezinfekčnosti nemusí předkládat. V nemocnici, která i nadále zajišťuje aplikaci vakcíny a provádí také antigenní a PCR testy, je nyní hospitalizováno 14 pacientů s covid-19.  Podrobnější informace k testování a očkování je možné najít na www.fnhk.cz

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: FN HK