Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

23°

Svátek má

Na letišti se rýsuje ambiciózní projekt na vznik multifunkčního Parku 360

5. 11. 2021

page.Name
To, o čem se mluvilo v polovině letošního roku, dostává jasnější obrysy. Na letišti v Hradci Králové začíná vznikat projekt na vznik multifunkčního Parku 360. Smyslem projektu je sjednotit několik odvětví na jedno místo a nabídnout prakticky různorodé využití areálu pro jakoukoliv věkovou skupinu.

„I nadále bychom zde chtěli zachovat pořádání festivalu Rock for People, ale zároveň chceme dát příležitost dalším podobným vícedenním akcím,“ přiblížil ředitel Parku 360 a pořadatel zmíněného festivalu Michal Thomes. Na mysli má využít velkorysý prostor nejen pro hudební, sportovní, kulturní, firemní či společenské akce, ale konat by se tam měly také festivaly, farmářské trhy a počítá se i s promítáním filmů.

„Zatím to připravujeme tak, že by byl areál v maximální možné míře využitý pro velké akce typu Rock for People až pro 35 tisíc návštěvníků. Zároveň prostor umožňuje to, aby se tady konaly i malé akce. Například v hangáru proběhla malá svatba pro 100 lidí,“ řekl Thomes. Primátor města Alexandr Hrabálek ambiciózní plán vítá.

„Myslím si, že Hradec Králové ho potřebuje z hlediska návštěvnosti našeho města i z hlediska pomoci místním podnikatelům,“ uvedl s tím, že jde navíc o projekt, který má mezinárodní přesah, což by mohlo znamenat vzestup cestovního ruchu i ekonomiky ve městě. Areál by také mohl nabídnout spoustu nových pracovních možností pro hradecké občany.

Ředitel Thomes chce kromě tradičního pořádání kulturních, sportovních a firemních akcí image areálu založit na ekologicky šetrném přístupu s maximálním využití obnovitelných zdrojů. „Ty by pokryly když ne celou, tak alespoň významnou část spotřeby energie v průběhu většiny roku,“ dodal. V prostoru by měl vzniknout kemp pro 12 tisíc stanů, šest tisíc zaparkovaných aut a desítky tisíc lidí na festivalech. Celý projekt a kompletní areál vyjde na stovky milionů korun a měl by být hotový v roce 2030.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Východočeská televize V1