Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Na utkání jen 1000 lidí. Omezení pro fanoušky pocítí i hradecké kluby

25. 11. 2021

page.Name
Sportovní utkání může navštívit maximálně 1000 lidí. Na nařízení vlády kvůli šíření koronaviru doplatí i fotbalový a hokejový klub z Hradce Králové a jejich fanoušci. Pro návštěvníky stadionu platí, že musejí být po očkování nebo po prodělaném covidu. Omezení vychází v platnost od páteční 18. hodiny a tudíž se bude týkat podvečerních a víkendových zápasů v nejvyšších sportovních soutěžích. Tato opatření vycházejí ze čtvrtečního rozhodnutí vlády, která od půlnoci vyhlásila nouzový stav.

Kvůli zhoršení situace ohledně šíření epidemie koronaviru vláda v demisi vyhlásila v České republice opět nouzový stav. Platí 30 dní od čtvrteční půlnoci. Od pátečního večera je pak zakázáno pořádání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Restaurace, bary či kluby musejí mít od pátku zavřeno od 22.00 do 05.00. Na kulturní představení, sportovní utkání a vzdělávací akce bude moci maximálně 1000 sedících osob, na další hromadné akce 100 lidí.

Omezení návštěvnosti pocítí už v pátek hradecký hokejový klub a jeho příznivci. Mountfield hostí od 18 hodin v atraktivním duelu Spartu Praha. Do hlediště nově může jen tisíc diváků.

„Mountfield HK upřednostní fanoušky, kteří klub podporují zakoupením permanentní vstupenky – ty budou na tato utkání platné. Podle zkušeností a statistických výpočtů návštěvnosti by se na stadion měli dostat všichni majitelé permanentních vstupenek (v kategorii Základní, Sezónní i Partnerské), přičemž bude dodržena nově stanovená kapacita. Majitelé permanentek na sezení mohou obsadit místo, na které jsou zvyklí, majitelé permanentek na stání během pátečního utkání libovolné volné sedadlo v hale," uvádí na svých webových stránkách klub Mountfield HK.

Vstupenky, které si fanoušci zakoupili v předprodeji, naopak platné nebudou. „Fanouškům bude vráceno vstupné v plné výši, systém refundace bude zveřejněn v nejbližších dnech na webu klubu," pokračuje v informování svých příznivců hradecký klub.

V platnosti pak zůstávají podmínky při vstupu na stadion ze dne 22. listopadu. „Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby, které nemají příznaky onemocnění Covid-19, mají potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci. Zároveň dodržují všechna platná protiepidemiologická opatření včetně ochrany dýchacích cest,“ píše se na webu Mountfield HK, kde jsou podmínky přesně uvedeny.

Fotbalisté řeší návštěvnost průběžně

V neděli se pak omezení divácké kapacity dotkne i fotbalistů FC Hradec Králové, kteří ve FORTUNA:LIZE nastoupí od 15 hodin ve svém domovském stánku v Mladé Boleslavi proti Karviné, byť v utkání s ne příliš zajímavým soupeřem to tak horké nebude. Návštěva nad tisíc diváků se neočekává. 

„Z minulosti víme, že to není utkání, kde by došlo k razantnímu nárůstu divácké kapacity, proto návštěvnost budeme kontrolovat a řešit průběžně," vysvětlil Michal Petrák, manažer PR a komunikace v hradeckém klubu, který také veškeré informace zveřejnil na svém webu.

Votroci mají zprávy o tom, kolik případně do Mladé Boleslavi dorazí příznivců z Karviné a také monitorují zájem svým fanoušků. „Víme, kolik máme držitelů permanentních vstupenek, vidíme do online prodeje a stav budeme sledovat i na pokladnách při vstupu na stadion," doplnil Michal Petrák. Ohledně dalších opatření se profesionální kluby řídí protokolem Ligové fotbalové asociace (LFA).

Dopady nařízení vlády pocítí také amatérský sport, kde se může hromadných akcí, utkání, turnají či závodů zúčastnit maximálně sto lidí. Venkovní i vnitřní sportoviště zůstávají otevřená a trénink i soutěže jsou povolené. Na děti do 12 let se nevztahují žádná omezení, mládež do 18 let se může při zápasech prokazovat i PCR testem a pro dospělé platí režim očkování nebo prodělané nemoci jen při zápasech. Pravidelné tréninky ve stálých skupinách se mohou konat bez prokazování jen se sledováním příznaků.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Jeníček