Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Po Hradci bude od soboty jezdit vánoční elektrobus

26. 11. 2021

page.Name
Speciálně vyzdobený vánoční elektrobus můžete od soboty potkávat v ulicích Hradce Králové. Podle ředitele dopravního podniku Zdeňka Abrahama má nazdobený elektrobus sloužit jako poděkováním všem, kteří i v této složité době nadále využívají hradeckou MHD.

Vánoční elektrobus vyjede poprvé do hradeckých ulic už v sobotu 27. listopadu. Zástupce ekologické dopravy v barvách Vánoc se na běžných pravidelných linkách MHD v Hradci Králové objeví již třetí rok v řadě. Konkrétně půjde o speciálně vánočně nazdobený elektrobus SOR NS 12. Stejně jako v předešlých letech bude kromě vnějšku vyzdoben i interiér samotného vozu. Svátečním elektrobusem se cestující mohou svézt až do Tří králů.

Před dvěma roky se vozidlo stalo vůbec prvním vánočně vyzdobeným elektrobusem na linkách MHD v České republice. „Vánoční elektrobus je našim poděkováním všem, co i v této složité době nadále využívají hradeckou MHD. Věříme, že cestující během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz potěší a v ulicích našeho města přispěje k navození vánoční atmosféry,“ sdělil ředitel dopravního podniku Zdeněk Abraham.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Dopravní podnik města Hradec Králové