Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Pod hradeckou Bílou věž tradičně přijel Martin na bílém koni

11. 11. 2021

Pod hradeckou Bílou věž tradičně přijel Martin na bílém koni 0 snímků
Jedenáctý listopad patří Martinům. A pod Bílou věž už tradičně přijel Martin na bílém koni, aby zahájil zimní turistickou sezónu. Bohatý program na hradeckém Velkém náměstí trval od 14 do 18 hodin a Martin přijel přesně o půl páté. Návštěvníci se mohli za poloviční vstupné vydat na Bílou věž nebo se jít podívat do kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha.

„My jsme hrozně rádi, že jsme mohli po roční pauze, kdy nás covid o tuto akci připravil, opět ji dopřát lidem v plné parádě a vše proběhlo hladce,“ řekla s úsměvem Milena Březinová z odboru kultury a cestovního ruchu města Hradec Králové. Jednalo se už o čtrnáctý ročník. „Je to akce především pro rodiny s dětmi, aby se děti pobavily a zažily tradice. Celé odpoledne nám tu hraje kapela, je tady mini jarmark a různé ukázky a soutěže,“ dodala.

„Přivezl jsem vám hlavně dobrou náladu. Sníh ještě ne, ten je jen na horách, ale on sem přijde. Nebojte se,“ sdělil Salonkám hned po seskočení z koně sám Martin. Ten na Velké náměstí dorazil přesně s odbitím půl páté hodiny odpolední. Čekalo zde na něj spoustu dětí, které se s ním poté mohly vyfotit. A kdo poprosil, mohl se také projet na bílém koni. 

Na mini jarmarku nechybělo svařené víno, klobásy anebo všemi oblíbený trdelník. „My jsme přišli hlavně na svařák. Teda i na Martina a na svatomartinské rohlíčky,'' prozradil Salonkám jeden z návštěvníků, který dodal, že je moc rád, že mohl opět po takové době navštívit nějakou slavnost. 

Každoroční vítání Martina na bílém koni má v podtextu slogan, že zimou turistická sezona v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho byla pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace.

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz