Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Pod hradeckou Bílou věž tradičně přijel Martin na bílém koni

11. 11. 2021

Pod hradeckou Bílou věž tradičně přijel Martin na bílém koni 21 snímků
Jedenáctý listopad patří Martinům. A pod Bílou věž už tradičně přijel Martin na bílém koni, aby zahájil zimní turistickou sezónu. Bohatý program na hradeckém Velkém náměstí trval od 14 do 18 hodin a Martin přijel přesně o půl páté. Návštěvníci se mohli za poloviční vstupné vydat na Bílou věž nebo se jít podívat do kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha.

„My jsme hrozně rádi, že jsme mohli po roční pauze, kdy nás covid o tuto akci připravil, opět ji dopřát lidem v plné parádě a vše proběhlo hladce,“ řekla s úsměvem Milena Březinová z odboru kultury a cestovního ruchu města Hradec Králové. Jednalo se už o čtrnáctý ročník. „Je to akce především pro rodiny s dětmi, aby se děti pobavily a zažily tradice. Celé odpoledne nám tu hraje kapela, je tady mini jarmark a různé ukázky a soutěže,“ dodala.

„Přivezl jsem vám hlavně dobrou náladu. Sníh ještě ne, ten je jen na horách, ale on sem přijde. Nebojte se,“ sdělil Salonkám hned po seskočení z koně sám Martin. Ten na Velké náměstí dorazil přesně s odbitím půl páté hodiny odpolední. Čekalo zde na něj spoustu dětí, které se s ním poté mohly vyfotit. A kdo poprosil, mohl se také projet na bílém koni. 

Na mini jarmarku nechybělo svařené víno, klobásy anebo všemi oblíbený trdelník. „My jsme přišli hlavně na svařák. Teda i na Martina a na svatomartinské rohlíčky,'' prozradil Salonkám jeden z návštěvníků, který dodal, že je moc rád, že mohl opět po takové době navštívit nějakou slavnost. 

Každoroční vítání Martina na bílém koni má v podtextu slogan, že zimou turistická sezona v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho byla pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace.

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz