Úterý

21. března 2023

Nyní

11°

Zítra

16°

Svátek má

První etapa rekonstrukce „zušky“ Střezina přijde na 76 milionů korun

9. 11. 2021

page.Name
Všech pětadvacet přítomných zastupitelů včera na svém zasedání hlasováním rozhodlo, že hradecká stavební firma Valc provede první etapu rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina. Stavba za 76,2 milionu korun bez DPH, by mohla začít koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

O zakázku se ucházelo sedm subjektů. Město pro výběrové řízení předpokládalo, že cena bude kolem 88 milionů korun. Firma Valc nabídla cenu o 12 milionů korun nižší. Na druhém místě skončila firma Stako s cenou 81,8 milionu korun bez DPH a na třetím společnost Marhodl s cenou 85,9 milionu korun bez DPH.

V první etapě rekonstrukce by stavbaři měli opravit třípodlažní pavilon pro výtvarný obor a dvoupodlažní pavilon pro taneční obor a postavit novou spojovací chodbu. Kromě vnitřních úprav stavbaři pavilony zateplí a udělají v nich nové rozvody. Hotovo by mělo být do dvou let od zahájení stavby.

ZUŠ Střezina je největší školou svého druhu v zemi, navštěvuje ji více než 2000 žáků. Sídlí v nevyhovující bývalé pavilonové základní škole na Slezském Předměstí a na svou moderní budovu čeká čtvrt století. Dosavadní mnohaleté snahy města pořídit žákům a učitelům kvalitní zázemí zatím naplnění nedošly.

ČTK
Foto: strezina.cz