Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Testy ve školách v hradeckém kraji odhalily téměř procento pozitivních dětí

30. 11. 2021

page.Name
Další kolo plošného testování na koronavirus ve školách v Královéhradeckém kraji odhalilo 0,97 procenta pozitivních dětí z celkového počtu testovaných žáků. Jde o výsledky antigenních testů, přesnější PCR testy ve školách v kraji nebyly ještě vykázány, řekla dnes ČTK Martina Svatoňová z kanceláře hejtmana. Údaje jsou k dnešním zhruba 07:00. Oproti minulému týdnu jde o mírný nárůst, před týdnem byla pozitivita zjištěna u 0,93 procenta z testovaných žáků.

Plošné testování ve školách se netýká těch, kteří jsou proti covidu-19 očkovaní, nebo těch, kteří v posledních šesti měsících nákazu prodělali.

Antigenní testování ve školách v kraji podle Svatoňové v pondělí odhalilo 365 pozitivních žáků z celkového počtu 37.464 testovaných dětí. Co se týče testovaných zaměstnanců škol, těch bylo celkem 1873, pozitivní antigenní test vyšel 17 z nich. Pozitivní testy musí ještě potvrdit přesnější PCR testy.

Výsledky minulých testování ukazují, že přesnější PCR testy všechny pozitivní antigenní testy potvrdit nemusí.

Kvůli zhoršení epidemické situace v Česku se v pondělí přistoupilo k plošnému testování na covid-19 v základních a středních školách, které by mělo pokračovat každé pondělí asi do konce února příštího roku.

ČTK