Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

V Hradci Králové odstartoval další ročník akce Týden vzdělávání dospělých

8. 11. 2021 Autor: ilustrační foto

page.Name
Dnešním dnem startuje Týden vzdělávání dospělých, který si vzala na starosti krajská pobočka Úřadu práce v Hradci Králové. Program je připraven až do 12. listopadu a nabízí spoustu přednášek, ukázkových hodin nebo tvůrčích dílen.

I tento rok se přednášky zaměřují na vzdělávání, tvořivost, prožitky, sdílení zkušeností a praktické ukázky. Novinkou je rozdělení programu na prezenční a online část. Přihlásit se tak můžete například na přednášku Studium pro dosažení 26 let, kterou pořádá Občanské poradenské středisko v Náchodě, aniž byste tam museli jet. V této přednášce vás seznámí  s podmínkami, na základě kterých je možné studovat SŠ, VOŠ, VŠ či učiliště, pokud jste už dosáhli věku 26 let. Zodpoví vám otázky týkající se platby zdravotního a sociálního pojištění, podpory v nezaměstnanosti a nebo například vyživovací povinnosti rodičů. 

 

Prezenční program se z velké části odehrává v prostorách Úřadu práce ve Wonkově ulici. Navštívit můžete například ukázkovou hodinu výuky italštiny, pilates, vzdělávání a uplatnění v armádě České republiky nebo praktickou dílnu, kde si vyzkoušíte výrobu šetrného kosmetického přípravku. 

V celém programu si každý jistě najde to své. Seznam všech akcí je k dispozici na webových stránkách www.tydenvzdelavanidospelychkhk.cz . Na některé z nich je potřeba přihlásit se předem, abyste měli jisté své místo. 

 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz