Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Většina vedení Hradce Králové má covid, jednání zastupitelů to neovlivnilo

8. 11. 2021

page.Name
Tři ze čtyř členů nejvyššího vedení města Hradec Králové kvůli pozitivnímu testu na koronavirus nepřišli na dnešní zasedání zastupitelstva. Chod jednání ani usnášeníschopnost jejich nepřítomnost neovlivnila. Schůzi zahájil a jejího řízení se následně ujal náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

Náměstek na začátku schůze oznámil stažení některých bodů z programu, které měli předložit nepřítomní členové vedení města. Pozitivní test na koronavirus jako první z vedení města oznámil ve středu 3. listopadu náměstek primátora pro majetek Pavel Marek (ANO). Následně měli pozitivní test i náměstkyně primátora pro ekonomiku Monika Štayrová (ANO) a primátor Alexandr Hrabálek (ODS), uvedla mluvčí radnice.

Při zahájení jednání zastupitelstva v sále Adalbertina chyběli vedle primátora a jeho dvou náměstků ještě další čtyři zastupitelé. Celkem má zastupitelstvo 37 členů a podmínkou usnášeníschopnosti je přítomnost nejméně 19 zastupitelů. V Hradci Králové se loni v listopadu rozpadla koalice ANO, ODS a Změny a Zelených. Na nové koalici se strany nedohodly.

ČTK
Ilustrační foto