Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Co byste přáli Hradci do nového roku? Odpovídají zástupci politických stran

31. 12. 2021

page.Name
Zástupci politických stran zastoupených v hradeckém zastupitelstvu odpovídají v anketě Salonek. Co přejí Hradci a jeho obyvatelům do nového roku? Podívejte se na odpovědi níže.

Konec epidemie koronaviru a úspěch v komunálních volbách, to jsou nejčastější přání hradeckých politiků pro rok 2022. V anketě Salonek odpovídali zástupci hnutí ANO, HDK, ODS, Pirátů, Koalice pro Hradec a Změny pro Hradec a Zelených na otázku: Co byste přál/a městu Hradec Králové a jeho obyvatelům do roku 2022? 

Alexandr Hrabálek, primátor města za ODS

Našemu městu přeji samozřejmě jen to nejlepší. Především zodpovědné zastupitele, kterým záleží skutečně jen a pouze na rozvoji města. Spoluobčanům pak nejenom hodně štěstí a úspěchů, ale především zdraví (všichni již víme, že to není přání zbytečné a otřepané), opravené ulice, chodníky a budovy, dostatek kulturních akcí pro dospělé i děti, bohaté sportovní vyžití, ale především dobré a ohleduplné sousedy, vzájemné pochopení a toleranci, a především to, aby se v našem městě cítili dobře a aby se do něj rádi vraceli. A samozřejmě šťastnou ruku v komunálních volbách. Tedy takovou, aby vybrali zastupitele přesně takové, jaké městu přeju.

 

Monika Štayrová, 1. náměstkyně primátora za hnutí ANO

Všem obyvatelům Hradce přeji hlavně zdraví a pohodu. Přála bych si, abychom v Hradci dokázali najít nějakou společnou řeč, protože věřím, že toho všichni máme spoustu společného. Také bych si přála, abychom měli dostatečně objemný rozpočet na to, abychom mohli dopřát občanům všechno, co by Hradec potřeboval.

 

Pavlína Springerová, zastupitelka a předsedkyně HDK

Za HDK přeji všem obyvatelům našeho města, co nejvíce zdraví, rodinného štěstí a úspěchů. Zároveň bych našim spoluobčanům, a to nejen pro rok 2022, přála, aby žili ve městě, které bude přátelské, chytré a bezpečné a které se bude úspěšně rozvíjet a bez obav hledět do budoucnosti.

 

Kamil Kubica (Piráti), nejmladší hradecký zastupitel

Do roku 2022 bych chtěl popřát všem obyvatelům našeho města především zdraví, a to nejen to fyzické, ale také zdraví duševní. Přestože minulý rok nebyl vůbec jednoduchý, je potřeba se udržovat v psychické pohodě. Ale věřím, že následující rok již bude lepší a začneme se vracet do normálu. Chtěl bych zároveň poděkovat zdravotníkům. Moc děkuji za vaši práci po celý rok a přeji vám, aby další rok nebyl tak namáhavý jako ten letošní a vy měli zasloužený odpočinek.

Dále chci jako student popřát hodně štěstí svým kolegům, kteří mají v těchto dnech zkouškové období, aby zvládli všechny zkoušky a aby se jim dařilo po celý rok. A co bych popřál Hradci? Aby byl prosperujícím městem, ve kterém je pro všechny generace radost žít 365 dní v roce. Ať to v Hradci žije!

 

Anna Maclová, zastupitelka za Koalici pro Hradec

Rok 2022 vnímám jako rok naděje. Za prvé doufám, že do třetice už bychom mohli skoncovat s pandemií. Za druhé mě těší, že do nového roku jdeme s novou vládou. A za třetí vidím naději v tom, že nás čekají komunální volby. Přeju obyvatelům Hradce, aby neztráceli naději, abychom se každý nějak snažili šířit dobro a aby se nám povedlo být příští rok ve větší radosti a pohodě.

 

Martin Hanousek, zastupitel za Změnu pro Hradec a Zelené

Občankám a občanům města Hradce Králové v první řadě přeji zdraví a to, abychom konečně společně překonali koronavirovou pandemii a vrátili se do běžného fungování. Městu Hradci Králové přeji, aby na podzim po komunálních volbách získalo lepší radu města. Moc bych si přál, aby se Hradec Králové začal opět rozvíjet a stal se moderním městem s vysokou kvalitou života. Současně je to pro mne i novoroční předsevzetí a budu se o toto i svými kolegyněmi a kolegy aktivně snažit. Přeji Vám krásný, zdravý a šťastný rok 2022.

Poznámka: Zástupce KSČM Lubomír Štěpán do konce roku na otázku neodpověděl.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz