Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Začala dostavba hal CTP. Tentokrát už se stavebním povolením

9. 12. 2021

page.Name
Developerská společnost CTP začala dostavovat dvě průmyslové haly na okraji Hradce Králové, zjistila dnes na místě ČTK. Bez stavebního povolení firma CTP rozestavěla u výpadovky na Ostravu dvě haly už před šesti lety. Po dlouhém sporu s městem, kterému následně CTP darovalo 15 milionů korun, společnost letos získala stavební povolení k dostavbě hal. Nové prostory o celkové rozloze téměř 13 tisíc metrů čtverečních budou dokončené v první polovině příštího roku.

Společnost CTP ve vyjádření pro ČTK uvedla, že dosud v areálu proinvestovala 270 milionů korun, na pokutách za stavbu bez povolení zaplatila zhruba 1,3 milionu korun. Součástí dostavby samotných hal bude i dopravní napojení ze Svinarské ulice.

Primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek (ODS) nedávno označil zahájení dostavby hal za "vítězství realistického pohledu na vzniklý spor", který bez pozitivního přístupu města neměl dobré řešení. "Tento problém jsme zdědili po minulém vedení města, které odmítalo s firmou CTP nadále jednat," uvedl primátor.

Historie hal CTP v Hradci Králové

Firma CTP začala haly na okraji Hradce Králové stavět na podzim roku 2014. Zhruba o půl roku později firma na několikátou výzvu úřadů stavbu zastavila. Ukázalo se totiž, že ačkoliv je stavba v souladu s územním plánem města a developer měl platné územní rozhodnutí, stavět začal bez stavebního povolení. Ostrý spor mezi CTP a radnicí, který vedl až k žalobě na město, se uklidnil v roce 2019. Firma se městu i jeho obyvatelům veřejně omluvila a v květnu 2019 uzavřela smír s hradeckou radnicí. V rámci dohody zaplatila městu 15 milionů korun, které radnice využila ke stavbě parkoviště u fakultní nemocnice. Od té doby se CTP snažila získat stavební povolení a haly dostavět.

Zastupitelstvo se v minulém volebním období případem zabývalo několikrát, dohodu s firmou zastupitelé vždy odmítli. Po následné dohodě se zástupci města, že bude stavba dokončena, ale pozbyla platnost některá povolení, která bylo třeba znovu obnovit.

Podle CTP je stav obou objektů i zhruba po šesti letech dobrý. U první haly stavbaře čekají drobné opravy a dokončení izolace, v druhém případě budou navazovat na práce na rozestavěném skeletu.

Tomáš Kulhánek/ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Martin Patkoš