Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Začíná prodej vánočních stromků, kapři budou i přes internet

1. 12. 2021

page.Name
Zhruba tři tisíce vánočních stromků, jejichž prodej bude dnes zahájen v hájovně Marokánka a od pondělí 6. prosince také v hájovně Zelený sloupek v Novém Hradci, mají pro letošní vánoční svátky připraveny hradečtí lesníci. Stejně jako loni se budou několik dnů před Vánoci na čtyřech místech ve městě prodávat také kapři, a to i přes internet.

K dispozici budou smrčky, borovice i jedle, a to do vyčerpání zásob. Na Marokánce budou stromky k dostání denně od 8 do 16.30 hodin, u Zeleného sloupku bude v tomto čase otevřeno jen v pracovních dnech. V sobotu si sem pro stromky mohou zájemci přijet od 8 do 12 hodin, v neděli bude zavřeno. Borovička lesní přijde u hradeckých lesníků na 290 korun, za smrk ztepilý zájemci zaplatí 250 korun, borovice černá a smrk pichlavý stojí 450. Jedle kavkazská vyjde na 600 korun a ostatní druhy jedlí stojí 500 korun. Ceny platí za stromek bez ohledu na jeho výšku.

Připraveno je rovněž přibližně dvanáct tun ryb z městských rybníků, jejichž prodej se uskuteční od 21. do 23. prosince. Zájemci, kteří si budou chtít kapra zakoupit na místě, mohou navštívit čtyři prodejní místa – u hájovny Zelený sloupek v Novém Hradci Králové, u obchodního centra Atrium, před budovou staré radnice na Velkém náměstí čp. 1 a na sádkách u rybníka Datlík.

U Zeleného sloupku se budou ryby před Vánoci prodávat od 8 do 16 hodin, na zbývajících místech od 9 do 17 hodin. Kilogram kapra bude společnost Městské lesy Hradec Králové prodávat za 110 korun. Hradeckého kapra si budou moci zájemci objednat také přes internet. „Jde o poměrně novou akci, kterou jsme poprvé spustili v loňském roce a rozhodně se osvědčila. Během minulých Vánoc jsme rozvezli více než 3,5 tuny ryb,“ uvedl ředitel hradeckých městských lesů Milan Zerzán.

Ten počítá s tím, že letos by zájem mohl být o trochu větší, proto byla posílena rozvozová auta i zajištěno více kaprů.„Zákazníci si budou moci vybrat váhovou kategorii, počet kusů, datum doručení a způsob platby. Platit bude možné kartou nebo hotově při převzetí,“ dodal ředitel Zerzán. Hradecké kapry bude možné objednávat od 1. do 19. prosince přes webové stránky www.hradeckykapr.cz.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hradeckralove.org