Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec ocenil tenistku Siniakovou či pořadatele festivalu Thomese

29. 10. 2021

page.Name
Město Hradec Králové ve čtvrtek vpodvečer u příležitosti státního svátku 28. října ocenilo čtyři významné osobnosti a dvě instituce. Medaile města získali tenistka a hradecká rodačka Kateřina Siniaková či pořadatel festivalu Rock for People Michal Thomes. Po předání ocenění následoval slavnostní koncert Filharmonie Hradec Králové. Již dopoledne při aktu na hradeckém Masarykově náměstí převzali ocenění za své služby veřejnosti hasiči, policisté a hradečtí strážníci.

Medaili města v sále filharmonie dále od představitelů města převzal hradecký sportovec David Dvořák, který patří ke světové špičce v zápasech smíšených bojových umění (MMA) v kategorii muší váhy. In memoriam dostal medaili velitel hasičů na centrální stanici v Hradci Králové Václav Klíma. Zemřel náhle loni v říjnu, práci u hasičů zasvětil téměř 30 let svého života.

Oceněny byly také Fakultní nemocnice Hradec Králové a Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje. „Jejich zaměstnanci prokázali až neuvěřitelnou odvahu, odhodlanost a vytrvalosti při boji proti pandemii covidu-19. Na všechny oceněné osobnosti jsme jako město velmi hrdí a bylo nám velkou ctí jim ocenění udělit,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek.

Při dopoledním slavnostním aktu na Masarykově náměstí převzala služební medaile čtveřice hasičů a zároveň složilo 21 nových hasičů služební slib. Z řad policie ocenění převzalo jedenáct policistů a jedna občanská zaměstnankyně. Oceněni byli také vybraní strážníci a podporovatelé Československé obce legionářské na Hradecku.

Město Hradec Králové si letošní 103. výročí vzniku Československa připomnělo i zvoněním na zvon Augustin v Bílé věži a také zvláštní prohlídkou dřevěného kostelíka svatého Mikuláše. Prohlídka se konala symbolicky v den, kdy byl v roce 1935 dřevěný kostelík v Hradci Králové po převozu ze Slovenska slavnostně otevřen.

Loni se slavnostní akt předávání medailí města Hradce Králové kvůli epidemii koronaviru nekonal. Město pouze zveřejnilo seznam devíti oceněných osobností.

ČTK
Ilustrační foto: Ondřej Littera