Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Krajský úřad čeká změna vedení, odchází ředitelka Ivana Křečková

14. 10. 2021

page.Name
Celých jednadvacet let vedla Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Nyní, na základě vlastního rozhodnutí, tuto funkci Ivana Křečková opouští a ke konci roku v pozici ředitelky končí. „Jsem pyšná, že jsem mohla pracovat s řadou skvělých odborníků na krajském úřadě, ve městech i obcích. Nejvíce pyšná jsem ale na to, že jsem našla společnou řeč se všemi čtyřmi hejtmany Královéhradeckého kraje,“ uvedla ředitelka.

Křečková v roce 2015 uspěla v prestižní anketě Manažer roku, a to jako vůbec první manažerka státní správy v historii ankety, která se v té době vyhlašovala už více než 20 let. „Za úspěch považuji, že se celému mému týmu podařilo vytvořit kvalitní úřad napomáhající k lepšímu životu obyvatelům regionu. Za těch 21 let jsem byla svědkem mnoha silných momentů. Většinou šlo o úkoly, jejichž splnění trvalo dlouho, měsíce i roky,“ řekla.

Na mysli má například zrušení okresních úřadů a následnou delimitaci činností, zaměstnanců a majetku, výstavbu RegioCentra Nový pivovar a v posledních letech také situaci kolem epidemie koronaviru. „Silným okamžikem bylo také samotné jmenování do pozice ředitelky. Moment, který ovlivnil poslední dvě dekády života celé mé rodiny. Asi nejvíce chci proto poděkovat svému manželovi, který mně byl po celou dobu oporou a pomáhal mně, takže naše rodina mou častou nepřítomností nestrádala,“ dodala.

Hejtman kraje Martin Červíček potvrdil, že ředitelka Křečková byla u toho, když před jednadvaceti lety uspořádání krajů v té podobě, v jaké jej známe dnes, v naší zemi vzniklo. Patří jí velké poděkování za její práci, jíž se významně podílela na zřízení kraje, vytvoření systému jeho fungování přenesené státní správy a samosprávy, za její přispění ke zdárné transformaci systému okresních úřadů pod kraj, ale i za zvládnutí všech voleb a mnoho dalšího v posledních 21 letech či za záchranu bývalého pivovaru, dnešního sídla Královéhradeckého kraje,“ napsal v děkovném dopise hejtman.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: KÚ Královéhradeckého kraje