Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Očkovací centrum „fakultky“ čelí zvýšenému zájmu o očkování proti covidu

26. 10. 2021

page.Name
Vzhledem k tomu, že přibývá nákaz koronavirem, očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové v posledních době registruje zvýšený zájem o očkování proti covid-19. Centrum proto navýšilo své kapacity pro předem registrované i neregistrované zájemce o vakcíny.

Kvůli zajištění plynulého provozu od dnešního dne upravuje provozní dobu pro očkování bez registrace, které bude nyní možné v pracovních dnech v čase od 16.30 do 19 hodin. „Všechny zájemce o očkování žádáme o maximální využití registrace na konkrétní datum a čas, volných termínů pro předem registrované je po navýšení kapacity centra dostatek,“ uvedl vedoucí lékař Očkovacího centra Pavel Kosina.

Očkovací centrum nyní aplikuje zhruba 500 dávek vakcíny denně, z toho zhruba stovka připadá na předem neregistrované. Centrum nabízí očkování bez registrace osobám starším 16 let, samoplátci a děti ve věku 12 až 15 let se musí nadále pro aplikaci vakcíny zaregistrovat. Očkování je zajišťováno vakcínou firmy Pfizer/Biontech.

„Upozorňujeme zájemce bez registrace, že s ohledem na provozní možnosti podáváme vakcínu bez registrace jen do vyčerpání denní kapacity, proto je výhodnější provést registraci předem. Upřednostňujeme také podání vakcíny bez registrace zájemcům o první či druhou dávku, protože jsou k onemocnění covid-19 nejvíce vnímaví a dosud nechráněni,“ dodal Kosina.

Fakultní nemocnice eviduje mírný nárůst počtu pacientů s covid-19, kteří vyžadují hospitalizaci. V minulých týdnech šlo pouze o jednotlivce, k pondělí jich bylo sedm, většina z nich jsou dosud neočkovaní lidé. V souvislosti se současným vývojem epidemické situace v České republice je nemocnice připravena na další nárůst počtu pacientů.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: FN HK