Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zájemci o audiovizuální tvorbu se mohou vzdělávat přímo v centru dění

8. 10. 2021

page.Name
Praktické workshopy na střih videoklipu, psaní scénáře, práce s kamerou a světly ve studiu, beseda s oceněnými autory hudby pro film či divadelní inscenace, povídání s hosty na téma, jak vzniká počítačová hra. To je rozmanitá vzdělávací nabídka v audiovizuální oblasti, kterou od tohoto měsíce začala v Centru uměleckých aktivit v Hradci Králové.

„V listopadovém filmovém kempu Cinema Open se uskuteční dva celodenní workshopy pro filmaře a AV tvůrce v prostorách našeho centra. Workshopy jsou nejen pro přihlášené filmaře, kteří budou svá díla prezentovat v kině Bio Central, ale i pro zájemce z veřejnosti,“ řekla posila týmu, scénáristka a koordinátorka AV tvorby Tereza Štěpánková.

Nově je možné využít nejen konzultací, ale i vybaveného studia a střižny pro fotografy i video tvůrce. Studio vzniklo z finanční podpory Královéhradeckého kraje a slouží především studentům, neprofesionálům, partnerským organizacím a umělcům. Je vybavené moderní technikou včetně světel. Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové se také věnuje organizaci veřejných akcí, pořádá divadelní přehlídky, filmová promítání, fotografické výstavy, vzdělávání v oblasti umění a kultury pro neprofesionály.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Centra uměleckých aktivit