Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

„Zuška“ Střezina si ke svým pětačtyřicetinám na Marokánce vysázela lesík

8. 10. 2021

„Zuška“ Střezina si ke svým pětačtyřicetinám na Marokánce vysázela lesík 16 snímků
Základní umělecká škola Střezina v Hradci Králové letos slaví již 45 let své existence. Prvním oslavným pomyslným výkopem nebyl překvapivě umělecký počin, ale dobročinná akce. Podle zástupců školy se tentokrát nedarovala krev jako v roce 2014, ale Střezině vyšly vstříc hradecké městské lesy.

„Kolem „písníku“ Marokánka učitelé i žáci školy dnes vysázeli více než 100 stromečků lísky turecké. V současné době to kolem Marokánky vypadá spíše jako měsíční krajina, nicméně to se v příštích letech právě i díky Střezině změní, za pár let tam bude kus lesa,“ uvedli zástupci školy.

Počasí bylo podle nich pro tuto událost výstavní. „Nebyla by to Střezina, aby si i sázení stromků neužila. K práci se hrálo a zpívalo, takže se sázelo jedna radost,“ pochvaloval si ředitel školy Karel Šust.

Na Marokánce se totiž stavily orchestry Safari a STO Jazz Orchestra. „Těším se, že se budeme o náš les starat. Časem přibude cedulka, aby se vědělo, kdo ho tu vysázel a dovedu si představit třeba i střezinskou lavičku nebo nějaké posezení,“ plánuje ředitel.

Orchestry si na Marokánce natrénovaly pochod, který se jim bude hodit 20. října, kdy škola oficiálně spolu s veřejností zahájí oslavy 45. výročí. „Odpoledne projde celým městem a potichu to určitě nebude,“ dodal Šust.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv ZUŠ Střezina