Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Spolu s mým týmem jsem vybudovala moderní a stabilní podnik

23. 8. 2021

page.Name
Monika Nebeská je neobyčejně úspěšná žena. Řadu let řídí Zemědělské družstvo Všestary nedaleko Hradce Králové a přestižní magazín Forbes ji letos v rámci žebříčku Nejvlivnější ženy Česka zařadil do exkluzivního výběru 150 nejvlivnějších žen.

„Spolu s mým týmem jsem vybudovala v Zemědělském družstvu Všestary moderní a stabilní podnik, který přináší práci nejen více než stovce zaměstnanců a produkuje kvalitní české potraviny, ale také ovlivňuje i tvář krajiny a vůbec život v regionu,“ řekla v rozhovoru pro zářijový magazín Salonky žena ověnčená řadou cen.

Je například nositelkou čestného titulu Lady Pro, který uděluje Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko – technickou spolupráci. Dnes jsme se za Monikou Nebeskou vypravili na její pracoviště do všestarské části Rozběřice s fotografem Ondřejem Litterou. Bez váhání se s námi vypravila k obrovským stohům s obilnými balíky slámy, kde fotografovi ochotně pózovala.

Magazín nenabídne pouze rozhovor uvnitř magazínu, ale tato úspěšná žena ozdobí i jeho titulní stranu. Při focení byla velmi trpělivá a po návratu na její pracoviště se ještě nechala vyfotografovat u zemědělské techniky. První dáma českého zemědělství, jak je často titulována, je na toto oslovení patřičně hrdá a říká se jí tak poprávu.

„Stala jsem se historicky první ženou v České republice v pozici předsedkyně představenstva zemědělského družstva. Naše družstvo s ročním obratem více než 500 milionů korun obhospodařuje téměř 3300 hektarů půdy. Jsme producentem řady různými cenami ověnčených plodin, z nichž nejznámější je asi Všestarská cibule,“ sdělila. Těšte se tedy na rozhovor s Monikou Nebeskou v zářijovém magzínu Salonky. Už brzy!

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz