Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Na Správčáku bublaly motory starých amerických aut

30. 8. 2021

page.Name
Jeden z největších srazů starých amerických aut v České republice, takzvaná Hradecká V8, se po letech konala na jiném místě. Bublající motory a nablýskané kapoty tentokrát hostil Správčický rybník v Předměřicích nad Labem.

Louku hned vedle rybníka zaplavily stovky amerických aut, které přijeli jejich majitelé představit ze všech koutů republiky. Na V8 ale tradičně zavítali i sousedé z Německa a Polska. ,,Počet je kolem 400, to přesné číslo nemám, ale podle mě je to skvělé. Majitelé těch amerických aut jsou takový držáci a přijedou za každého počasí. Co se týče návštěvníků, tak tam se počet pohybuje kolem dvou tisíc přibližně,'' řekl nám organizátor Hradecké V8 Jiří Veselý.

A na místě bylo opravdu na co koukat. Od velkých amerických kamionů, až po nové Mustangy. Každý si ale našel, po čem toužil. 

,,Tohle koťátko se jmenuje Buick wildcat z roku 68. Je to two door hardtop, což znamená, že má dvoje dveře a takový tvar kapky. Mezi okýnky nejsou sloupky, takže když se otevřou a stáhnou okýnka, tak tam je jeden velký prostor. Byl to můj velký sen. My jsme vždycky s bráchou chodili na V8 tady do Hradce a když někdo nastartoval, tak jsme šli za auto a byli jsme z toho emočně rozložený. Z toho designu a z toho zvuku. Vždycky jsme si říkali, že to musíme mít. Tak jsem jednal,'' říká Daniel Hanka, který přijel na Správčák předvést své milované americké auto. 

Součástí akce byly i tradiční soutěže. A to jak o nejhezčí auto nebo takzvaný sound contest, ve kterém se o nejhlasitější a nejbrutálnější zvuk popralo hned několik motorů. 

Celý program doprovázely i koncerty. Na pódiu se představil například Elvis Presley nebo kapela Přehmat z Liberce.

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz