Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Očkovací centrum nabídne očkování bez registrace osobám starším 16 let

2. 8. 2021

page.Name
Mimořádná nabídka související s očkováním proti nákaze covid-19 je připravena ve Fakultní němocnici v Hradci Králové. Zdejší očkovací centrum o víkendu 7. a 8. srpna od 8 do 16 hodin totiž v přízemí Pavilonu interních oborů, což je budova číslo 10, nabízí možnost očkování bez předchozí registrace, a to pro zájemce starší šestnácti let.

„Jde o jednorázovou akci, kterou chceme dalším zájemcům o očkování umožnit získat vakcínu bez předchozí registrace a dokončit očkování ještě v průběhu měsíce srpna. O případném dalším očkování ve fakultní nemocnici bez registrace rozhodneme podle zájmu o a samozřejmě také s ohledem na kapacity centra,“ řekl lékař a vedoucí centra Pavel Kosina.

Podle mluvčího nemocnice Jakuba Sochora budou očkovací týmy aplikovat zájemcům vakcínu firmy Pfizer/Biontech, očkování bez registrace nebude možné pro děti mladší 16 let a pro samoplátce. „Fakultní nemocnice očkuje registrované zájemce sedm dní v týdnu, v poslední době se výrazně zkrátila čekací doba na podání vakcíny,“ dodal mluvčí.

Nyní je po provedení registrace možné získat volný termín během několika dnů. Ti, kteří preferují očkování bez registrace, mohou od středy 28. července využít v pracovních dnech v čase od 13 do 18 Očkovací centrum v Obchodním centru Atrium. V prvních dnech možnost očkování využívalo kolem 90 zájemců denně.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto
: FN Hradec Králové