Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Rozpálené slunce neodradilo. Hradecké sportovní hry měly početné publikum

14. 8. 2021

page.Name
Sobotní den patřil v Hradci Králové sportu. A to především v okolí náplavky. Čtvrtý ročník Hradeckých sportovních her přilákal na pobřeží Labe sportovní nadšence z celé republiky. Hrál se fotbal, streetball, pétanque, curling, hokejbal a jezdilo na skateboardu. A v přilehlém parku byly připraveny aktivity pro děti.

Za plnění aktivit u připravených stánků, čekaly na děti odměny. A ty čekaly i na vítěze každého turnaje, který se během dne uskutečnil. Například hokejbalový pohár za první místo úspěšně ulovili hráči hradeckého týmu.

„My máme tým Kopeček zmrzliny, za který hrajeme hokejbal na turnajích. Každý z členů má na dresu svou vlastní příchuť zmrzliny místo jména. Já jsem například Cookies,“ pozradil hradecký hokejbalista Josef Krejčík a dodal: „Tato akce je super, skvěle zorganizovaná a je to super z hlediska mladých lidí pro nábor do sportů, které třeba nejsou tolik populární z televize.“

Hokejbalového turnaje se účastnilo celkem pět týmů, které Hradečáci nechali za sebou.

Svůj streetballový turnaj měli i mladí basketbalisté. Chlapci z Nového Jičína vítězství oslavili skokem do řeky. Plavání v Labi se tak stalo tradiční součástí této akce.

Organizátoři her mohou být spokojeni, počasí vyšlo na jedničku a diváků přišlo spoustu. „Základ je počasí a to vyšlo skvěle. Je možná až moc teplo, ale i tak přišlo hodně lidí. Možná i víc, než jsme čekali, takže jsme spokojení,“ uvedl organizátor Marek Trejtnar.

Hradecké sportovní hry mají za sebou svůj druhý ročník během koronavirové epidemie. Termín se už podruhé posouval z června na srpen. „Myslím si, že letos přišlo více lidí než minulý rok. V některých turnajích je sice méně týmů, ale zase přišlo hodně lidí na ten dětský den,“ uzavřel Trejtnar.

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz