Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Bezdomovec s omrzlinami skončil v nemocnici, nikdo další neměl zdravotní problémy

16. 2. 2021

page.Name
Třeskuté mrazy minulých dní, kdy teploty dosahovaly arktických hodnot, včetně bohaté sněhové nadílky, nejsou nic příjemného pro nikoho, natož pro lidi bez domova. Strážníci městské policie v Hradci Králové proto vyrazili do terénu a různých zákoutí města, aby zjistili, jak bezdomovci v tuhé zimě přežívají, kde pobývají a přespávají.

Vzhledem k tomu, že lidem bez přístřeší nad hlavou hrozí nebezpečí umrznutí či dalších zdravotních komplikací strážníci je kontrolují častěji a dotazují se jich na aktuální zdravotní stav. „Zároveň je také informovují o možnostech využití služeb azylových domů. Ne všichni však mají o takové služby zájem,“ konstatuje hradecká městská policie.  

Podle ní pravidla, která v těchto zařízeních platí, nejsou ochotni respektovat, a proto raději zůstávají venku. Během minulého víkendu byly opakovaně kontrolovány téměř tři desítky osob. Mezi nimi byla zjištěna i čtveřice nově příchozích bezdomovců.

„Strážníci je poučili o možnostech krizového bydlení a o místech, kde mohou získat praktickou pomoc sociálních pracovníků. Až na jednoho muže, který měl značné omrzliny na nohou a byl převezen do nemocnice, neměl nikdo další žádné zdravotní problémy,“ konstatovala městská policie.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto MP Hradec Králové