Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecká „fakultka“ odmítla tvrzení, že pacienti leží na chodbách

11. 2. 2021

page.Name
Jak už jsme čtenáře informovali, Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové je v tuto chvíli téměř na hraně kapacit, hospitalizovaných s covidem-19 má víc než 220, z toho šest desítek na lůžkách intenzivní péče. Pacienti ale v žádném případě neleží na chodbách a mají zajištěnou péči odpovídající jejich zdravotnímu stavu.

Fakultní nemocnice tak reagovala na dnešní vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného, které s odkazem na vyjádření ředitele nemocnice pronesl na dnešní tiskové konferenci po mimořádném zasedání vlády. „Podle sdělení ředitele například hradecké nemocnice se pacienti musí ukládat i mimo klasické pokoje, třeba i na chodbách,“ řekl ráno Blatný.

Zástupci hradecké FN uvedli, že i přes velký počet v práci nepřítomných zdravotníků nemocnice připravuje otevření dalšího oddělení k péči o pacienty s covid-19. „Zaměstnanci nemocnice čelí extrémnímu náporu, který trvá již několik měsíců. Zatímco před vánočními svátky bylo hospitalizovaných zhruba sto, nyní je to dvojnásobné množství. Bohužel situace s covid-19 v celém kraji je stále velmi nepříznivá. Počet pacientů vyžaduje nasazení všech zaměstnanců nemocnice,“ prohlásil ředitel FN Vladimír Palička.

Nemocnici pomáhají na různých pozicích studenti zdravotnických oborů, medici, armáda, hasiči a další. Bez jejich pomoci by nemocnice nebyla s to v takovém rozsahu péči zajistit. Nemocnice znovu žádá veřejnost o dodržování zákazu návštěv pacientů v areálu a dodržování všech nařízených opatření, například vstup do budov je povolen pouze s ochranou úst a nosu.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto