Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-4°

Zítra

Svátek má

Hradecká „fakultka“ odmítla tvrzení, že pacienti leží na chodbách

11. 2. 2021

page.Name
Jak už jsme čtenáře informovali, Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové je v tuto chvíli téměř na hraně kapacit, hospitalizovaných s covidem-19 má víc než 220, z toho šest desítek na lůžkách intenzivní péče. Pacienti ale v žádném případě neleží na chodbách a mají zajištěnou péči odpovídající jejich zdravotnímu stavu.

Fakultní nemocnice tak reagovala na dnešní vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného, které s odkazem na vyjádření ředitele nemocnice pronesl na dnešní tiskové konferenci po mimořádném zasedání vlády. „Podle sdělení ředitele například hradecké nemocnice se pacienti musí ukládat i mimo klasické pokoje, třeba i na chodbách,“ řekl ráno Blatný.

Zástupci hradecké FN uvedli, že i přes velký počet v práci nepřítomných zdravotníků nemocnice připravuje otevření dalšího oddělení k péči o pacienty s covid-19. „Zaměstnanci nemocnice čelí extrémnímu náporu, který trvá již několik měsíců. Zatímco před vánočními svátky bylo hospitalizovaných zhruba sto, nyní je to dvojnásobné množství. Bohužel situace s covid-19 v celém kraji je stále velmi nepříznivá. Počet pacientů vyžaduje nasazení všech zaměstnanců nemocnice,“ prohlásil ředitel FN Vladimír Palička.

Nemocnici pomáhají na různých pozicích studenti zdravotnických oborů, medici, armáda, hasiči a další. Bez jejich pomoci by nemocnice nebyla s to v takovém rozsahu péči zajistit. Nemocnice znovu žádá veřejnost o dodržování zákazu návštěv pacientů v areálu a dodržování všech nařízených opatření, například vstup do budov je povolen pouze s ochranou úst a nosu.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto