Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Magistrát obnovuje úřední hodiny, knihovna začíná vydávat přes okénko

15. 2. 2021

page.Name
V souvislosti s novými opatřeními, které včera přijala vláda, došlo ke změnám v otevíracích hodinách hradeckého magistrátu a městské knihovny. Ode dneška je magistrát města v provozu podle standardních otevíracích hodin, veřejnost by ale i nadále měla preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci s úřadem. Knihovna spouští výdej knih přes okénka.

Provoz magistrátu města je obnoven v pondělí a středu od 8 do 17 a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin. U některých odborů se otevírací doba mírně liší, kompletní přehled je k dispozici ZDE. Občanům je doporučeno, aby se před návštěvou úřadu domluvili s příslušným odborem, zda je možné jejich požadavek vyřídit elektronicky či telefonicky a tento postup upřednostnili před osobní návštěvou.

U některých agend mohou klienti úřadu nadále využívat pro vyřízení svých záležitostí online rezervační systém. To se týká zejména osobních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel. Uvnitř budovy magistrátu města nadále platí povinnost nošení roušek, respirátorů či jiných pokrývek horních dýchacích cest. Povinné je rovněž dodržování rozestupů. Klienti mají také možnost využívat dezinfekci, která je k dispozici ve stojanech na chodbách budovy úřadu.

Úpravy vládních opatření se v rámci všech městských organizací týkají pouze knihovny. „V pátém stupni knihovna nemohla mít otevřený ani výdej přes okénka, nyní je to již možné. Otevřená výdejní okénka jsou od dnešního dne v hlavní budově ve Wonkově ulici a na dalších šesti pobočkách. Vydávány budou knihy předem objednané. Budova knihovny v Kuklenách zůstane ještě uzavřena z důvodu právě probíhající rekonstrukce,“ řekla její ředitelka Barbora Čižinská, která dnes ČTK sdělila, že výdejní okénko se otevírá od 10 hodin ale

„Už ale od půl osmé nám zvoní telefony jako o život. Máme připravených spoustu objednávek, lidé se ujišťují, jestli to platí. Zájem rozhodně je už nyní,“ uvedla. Ostatní městské organizace jsou v provozu v současném režimu jako dosud, případně, kvůli vládním nařízením, jsou některé jejich provozy uzavřené.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto