Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Sportovní kluby s dětmi a mládeží i kulturní aktivity dostanou dotaci

25. 2. 2021

page.Name
Mezi sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, rozdělí radnice osm milionů korun. Mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků v Hradci Králové město v souvislosti s dotacemi rozdělí více než devět milionů korun. Sportovní kluby pracující s dětmi a mládeží si přijdou na osm milionů, umělecká tělesa a spolky z oblasti kultury přes 1,2 milionu korun.

Na konci minulého roku radnice přijímala žádosti o dotaci na činnost kulturních a sportovních organizací působících v Hradci Králové. „Všechny žádosti přezkoumala hodnoticí komise, která rozhodla o rozdělení přibližně osmi milionů korun na sportovní odvětví, dalších 1,2 milionu korun dostanou kulturní organizace,“ potvrdila náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky, dotací a kulturu Monika Štayrová.

Dotace přes milion korun obdrží například velké tělocvičné jednoty Sokol Hradec Králové a Slavia, přes půl milionu také získá florbalový klub a Sokol Třebeš. „Ze sportu město podpoří také oddíly dívčího i chlapeckého volejbalu, fotbalu, atletiky, juda či sportovní přípravy,“ uvedla náměstkyně. Dotace v řádu stovek tisíc korun získají také taneční skupina T-BASS, fotbalisté Slavie, plavecký klub, fotbalisté z Nového Hradce, Sokol Pražské Předměstí, aerobik, hradecké mažoretky či Sokol Malšova Lhota.

Z kulturních organizací či spolků dotaci ve výši více než sto tisíc korun obdrží Taneční divadlo Honzy Pokusila a rovných sto tisíc také tradiční Dechový orchestr města Hradce Králové. Dotace ve výši padesát až sto tisíc pak směřují do taneční školy Baletu HKH, dětského folklorního souboru Kvítek, Klubu přátel hudebního oboru působící v ZUŠ Střezina, Gardy města Hradec Králové, klubu stepování či hradecké Hudební mládeže.

(hyš-kš)
hynek@salonkhk.cz
Ilustrační foto: detska-atletika.cz, honzapokusil.cz