Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Koupaliště Flošna končí letošní letní sezónu, byla nejhorší za 12 let provozu

15. 9. 2021

page.Name
Omezující koronavirová opatření i nepřízeň počasí se podepsaly na návštěvnosti letního koupaliště Flošna v Hradci Králové, které ukončí svůj letošní provoz zítra v 19 hodin. Celkově tuto oblíbenou plovárnu navštívilo více než 58 tisíc lidí, což je nejméně za 12 let provozu.

Do letoška byla nejhorší sezóna v roce 2014, kdy na dorazilo 70 017 návštěvníků. Naopak nejúspěšnější sezóna byla v roce 2018, kdy si cestu na koupaliště našlo neuvěřitelných 119 056 osob. „V letošní sezóně byl pro koupání nejpříznivější červen. I přes padesátiprocentní omezení kapacity navštívilo koupaliště přes 20 tisíc osob. K vysoké červnové návštěvnosti došlo do tohoto roku pouze dvakrát,“ uvedli provozovatelé.

Během prázdnin již nebyly žádné tropické dny bez dešťů a návštěvnost byla oba měsíce na letním koupališti podprůměrná. „Nepřízeň počasí ale přála Wellness studiu Flošna, které dosáhlo rekordní srpnové návštěvnosti, a to 2 659 osob. Byla tak překonána nejvyšší dosavadní srpnová návštěvnost o 40 procent,“ dodali provozovatelé.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: snhk.cz