Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Mladý Hradečák přijel a zvítězil. Muž roku se o svůj triumf podělil se Salonkami

8. 9. 2021

page.Name
Je mu teprve pětadvacet let a studuje tělovýchovu na Univerzitě Karlově v Praze. Není to tak dávno, co se přihlásil do známé soutěže Muž roku, která se už po jednadvacáté konala v nedalekém Náchodě. A ve dvanáctičlenném finále zvítězil! „Bylo to pro mě velké překvapení, vlastně jsem tam ani nejel vyhrát, ale podařilo se,“ řekl včera Salonkám Lukáš Vyšehrad z Hradce Králové.

Vítězství, kterému předcházelo několik disciplín, bylo pro Lukáše šok. Zároveň však velká radost nejen pro něj, ale také pro rodinu i čerstvou přítelkyni Dominiku přítomnou na finále. U toho, že se do klání přihlásil, byla jeho maminka. Ta ho k tomu vyprovokovala a syn uposlechl její přání. Ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí. „Přihlásil jsem se sice sám, ale pod tlakem maminky,“ potvrdil.

Když byl ověnčen na konci soutěže šerpou a získal hodnotné ceny včetně účasti na podobné, ale světové soutěži v Panamě, maminka k jeho vítězství jen lakonicky poznamenala: „Já jsem ti to říkala.“ Lukáš Vyšehrad, jehož největším koníčkem je sport, je skromný, ale na titul Muže roku hrdý. „Je to určitě velký úspěch a jsem rád, že se to podařilo,“ sdělil. Celý příběh tohoto mladého a vysportovaného muže si budete moci přečíst v říjnovém magazínu Salonky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Muž roku