Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Nábřeží řeky Labe obsadili policisté, hasiči, záchranáři a připravili podívanou

15. 9. 2021

Nábřeží řeky Labe obsadili policisté, hasiči, záchranáři a připravili podívanou 0 snímků
I když je oficiální zahájení naplánováno na 14. hodinu, už od dnešního dopoledne byly Smetanovo a Eliščino nábřeží v Hradci Králové obsazeno složkami Integrovaného záchranného systému, které pro veřejnost připravily velkolepou událost nazvanou Bezpečné nábřeží.

Právě v dopoledních hodinách dorazili na oba břehy řeky Labe zejména školáci, kterým ochotně o své práci včetně předvedení nezbytné techniky vyprávěli policisté, hasiči, zdravotničtí záchranáři a zástupci dalších složek. Školní mládež byla z ukázek nadšena.

„Mě se moc líbily bezpečnostní štíty, které jsem si s kamarády mohl vyzkoušet a ohmatat,“ řekl nám žák deváté třídy základní školy Ondra. Jeho spolužák David se v tu chvíli díval na druhý břeh, kde byl k vidění skutečný vrtulní Letecké záchranné služby. „Ten se jen tak z blízka nevidí, takže to byl pro mě super zážitek.

Odpoledne po zahájení se veřejnost může těšit například na simulovanou dopravní nehody, policejní kynologii, hasiče – lezce, ukázky resiscitace, činnost zásahové jednotky nebo záchranu tonoucího. Předpokládá se, že tato důležitá akce potrvá do zhruba 18 hodin.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz