Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Od Aldisu se ozývají sbíječky, začala příprava na stavbu lávky přes Labe

1. 9. 2021

Od Aldisu se ozývají sbíječky, začala příprava na stavbu lávky přes Labe 12 snímků
I když samotné stavební práce na budování lávky přes Labe by mohli stavbaři zahájit na přelomu září a října, už dnes se z břehu řeky v blízkosti kongresového centra Aldis ozývaly sbíječky. Zhotovitelská společnost totiž už začátkem tohoto týdne převzala staveniště a ihned zahájila přípravné práce.

„To je dobře, že tady bude lávka pro chodce i cyklisty, bude to určitě dobrá zkratka a další propojení dvou břehů Labe,“ okomentoval začínající stavební práce hradecký cyklista Miroslav Kvapil. A právě propojení dvou rozvíjejících se lokalit v centru města je smyslem stavby lávky, která přijde 133,7 milionu korun bez DPH a hotová by měla být na přelomu roků 2022 a 2023.

Primátor města Alexandr Hrabálek se domnívá, že stavba lávky přes Labe je v této lokalitě více než žádoucí, její vybudování město plánuje s ohledem na územně plánovací dokumentaci již déle než čtvrtstoletí a nyní se konečně podařilo tyto plány zrealizovat. Podle něj tak bude chodcům a cyklistům umožněno dostat se kratší, a především bezpečnější cestou na druhý břeh řeky.

„Od lávky si mimo jiné slibujeme větší oživení lokality u Aldisu a Smetanova nábřeží, které mají velký, ale zatím ne tolik využitý potenciál. Věříme, že atraktivita těchto míst bude díky lávce postupně dál stoupat,“ řekl primátor. Lávka, jejímiž autory jsou jsou architekti Libor Kábrt, Martin Elich a Gabriela Elichová, má výjimečnou a nadčasovou konstrukci. Město si od ní kromě praktického využití ještě slibuje vytvoření moderní lokality, která se bude rychle rozvíjet.

 Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz