Pátek

9. června 2023

Nyní

20°

Zítra

20°

Svátek má

Fakultní nemocnice nabízí od pátku očkování vakcínou od Novavaxu

8. 3. 2022

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) začne od 11. března očkovat proti koronaviru také očkovací látkou Nuvaxovid od společnosti Novavax. Očkování touto vakcínou bude možné výhradně v Pavilonu profesora Bašteckého každý pátek od 8 do 14 hodin. Na očkování je možné dorazit i bez předchozí registrace.

"Zásoby vakcín společnosti Pfizer i Novavax jsou dostatečné, v poslední době evidujeme pokles zájmu o očkování a při registraci je možné si zvolit termín aplikace vakcín prakticky okamžitě," uvedl vedoucí Očkovacího centra FNHK Pavel Kosina. Bližší informace o provozu Očkovacího centra FN HK je možné najít na www.fnhk.cz.

Dvoudávková proteinová vakcína Novavax je určená pro vakcinaci dospělých a interval mezi aplikací obou dávek je 21 dní. Zájemci o očkování touto vakcínou se mohli od 1. února registrovat. "Všichni registrovaní budou o termínu očkování ve vybraném místě informováni SMS. Registrovat se lidé mohou i nadále prostřednictvím odkazu www.crs.mzcr.cz," uvedl mluvčí FNHK Jakub Sochor.

Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji oslabuje pátý týden v řadě, i když v posledních dnech slábnutí nákazy zpomaluje. Incidence, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, dnes v kraji klesla na 532. Před týdnem v úterý byla na hodnotě 606 a předtím ve stejný den 896, 1350 a 2229. 

V kraji, který má zhruba 548 tisíc obyvatel, bylo dosud spotřebováno 900 tisíc dávek vakcíny proti covidu-19. Prvních dávek zdravotníci v regionu dosud podali 353 tisíc, druhých 335 tisíc a posilujících, třetích dávek 211 tisíc, uvedlo ministerstvo.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz