Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Stavba fotbalového stadionu už má jasné obrysy

15. 3. 2022

OBRAZEM: Stavba fotbalového stadionu už má jasné obrysy 11 snímků
Zhruba tři týdny po oficiálním začátku hrubé stavby nového fotbalového stadionu v Hradci Králové už můžete na fotografiích ze staveniště vidět první velké pokroky. Podívejte se s námi na místo budoucí multifunkční arény, jejíž obrysy se v areálu staveniště už jasně rýsují.

Koncem minulého týdne se uskutečnil na staveništi v pořadí už 36. kontrolní den. "Stavba pokračuje podle harmonogramu. Můžete vidět vyhloubené základové pasy, do kterých se bude lít beton," napsal k fotografiím ze stavby investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS) na twittteru.  

Dnes hradecká radnice zveřejnila i další nové záběry ze stavby stadionu. Ty pořídil přímo nad staveništěm městský dron. Kromě fotografií se můžete podívat i na následující video.

Kromě na fotkách a videu viditelných prací se podle investičního náměstka Jiřího Bláhy v současnosti vyrábí i nové kotevní prvky pro lízátka, přičemž první by měli dělníci usadit do betonu už koncem měsíce. Samotná lízátka by se měla na stadion vrátit na podzim.  

Kompletní stavba fotbalového stadionu by měla být hotová nejdéle v dubnu příštího roku. Fotbalisté si ale na svůj první zápas budou muset počkat až do léta. Celou následující sezonu 2022/2023 by měli hradečtí Votroci ještě odehrát v azylu v Mladé Boleslavi.  

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK / Michal Komárek, Pavel Struha