Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Pokutu za jízdu na červenou dostalo v Hradci za jediný den 61 řidičů

18. 3. 2022

page.Name
Celkem 61 řidičů jedoucích na červenou odhalili na hradeckých křižovatkách během jediného dne dopravní policisté. Ti se na hradecké křižovatky speciálně zaměřili tuto středu. Na pokutách za jízdu na červenou řidiči zaplatili nejméně 68 tisíc korun.

"V průběhu středečního dne se na hradecké křižovatky zaměřili dopravní policisté, kteří se zejména soustředili na nerespektování světelných signalizačních zařízení," informovala mluvčí hradeckých policistů Šárka Pižlová. 

Za jediný den odhalili dopravní policisté 61 řidičů jedoucích na červenou. Většina z řidičů zaplatila pokutu přímo na místě. Policisté tak vybrali na pokutách celkem 68 tisíc korun. Dva případy pak policisté předali do správního řízení.

"Ostatní zjištěné přestupky jako je jízda bez bezpečnostních pásů, nevyhovující technický stav a jízda, při které řidič drží za jízdy telefon, jsme vyřešili na místě taktéž v příkazním řízení," doplnila Pižlová. Policisté budou podle mluvčí podobné akce nepravidelně opakovat i v následujícím období. 

Zatímco v současnosti zaplatí pokutu pouze řidiči, které při jízdě na červenou odhalí policejní hlídka, po dokončení inteligentního dopravního systému budou některé hradecké křižovatky vyhodnocovat jízdu na červenou automaticky. Radnice odhaduje, že pomocí tohoto systému vybere do městské kasy na pokutách každý rok milionové částky. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz