Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Dnes večer hrozí na Hradecku extrémně silné bouřky

29. 6. 2022

page.Name
Extrémně silné bouřky by mohly podle meteorologů dnes večer zasáhnout Hradec Králové a jeho okolí. Výstraha před silnými bouřkami platí pro Hradecko už od středečního poledne, od 18. hodiny se pak výstraha zesiluje na extrémně silné bouřky. Ty mohou zasáhnout Hradecko až do čtvrteční třetí hodiny ranní. Další výstrahu vydali meteorologové i kvůli povodním.

Hned několik dalších výstrah vydali kvůli počasí na Hradecku meteorologové. Už od středečního poledne hrozí v Hradci Králové a okolí silné bouřky. Večer a v noci se pak ze silných bouřek mohou stát dokonce bouřky extrémně silné. Podle meteorologů hrozí silné poryvy větru nebo krupobití. "Očekává se možnost výskytu extrémně silných bouřek zejména se srážkovými úhrny ojediněle kolem 90 mm, v menší míře kroupami a nárazy větru kolem 90 km/h," píše se na webu Českého hydrometeorologického úřadu. Výstraha platí do čtvrteční třetí hodiny ranní. 

Další výstrahu vydali pro Hradecko meteorologové i kvůli možnému rozvodnění vodních toků. "Vzhledem ke srážkám v předchozích dnech a vzhledem k dalším předpokládaným intenzivním srážkám očekáváme vzestupy hladin zejména menších vodních toků na úroveň prvního stupně povodňové aktivity, ojediněle i stupně druhého," varují meteorologové.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz