Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

FOTO: Dětský den a Nábřeží umělců. Na Tylově nábřeží je dnes rušno

1. 6. 2022

FOTO: Dětský den a Nábřeží umělců. Na Tylově nábřeží je dnes rušno 0 snímků
Především dětským návštěvníkům patřilo středeční dopoledne na Tylově nábřeží v centru Hradce Králové, kde se konaly hned dvě zajímavé akce. Městská policie zde uspořádala už 14. ročník dětského dne a Klub konkretistů KK3 zde připravil další Nábřeží umělců - letos s podtitulem můj svět, moje místo.

Během dětského dne, který uspořádala Městská policie Hradec Králové ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové, KMS, se složkami IZS, Armádou ČR a dalšími spolupracujícími subjekty, si mohli děti například prohlédnout policejní, záchranářskou, hasičskou i vojenskou techniku. Dětský den před Základní školou Josefa Gočára skončil ve 13 hodin.

Za zajímavým programem přesto můžete na Tylovo nábřeží vyrazit až do večera. Nábřeží umělců totiž pokračuje i  v odpoledních a podvečerních hodinách. Dopolední program patřil především školákům, kteří si mohli vyzkoušet hned několik různých workshopů a zhlédnout pohádku František z kompostu. Těšit se můžete i na pestrý hudební program.  Ve 14 hodin vypukne koncert Violoncello v podání Církevní základní umělecké školy, kterou ve 14.45 vystřídá soubor Clarinet People ze Základní umělecké školy Střezina. Poté v 16 hodin zahraje kapela Pískomil se vrací. 

Úderem 17. hodiny bude zahájena vernisáží výstava 16. sympozia studentů uměleckých škol. Půl hodiny po zahájení této výstavy bude na programu jazzový koncert v podání hradecké formace Little Company. V 18.30 představí Divadlo lůza „kus“ Zadlužená princezna, o hodinu později vystoupí seskupení Zóna se speciálním hostem DJ Yukimurou a akce vyvrcholí samuraiskou zenovou ohnivou show v podání Uměleckého tandemu Kerle & Artner.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Sandra Kozáková