Neděle

16. června 2024

Nyní

22°

Zítra

25°

Svátek má

FOTO: Sraz veteránů i kulturní program. Víkend Elegance bavil celé rodiny

6. 6. 2022

FOTO: Sraz veteránů i kulturní program. Víkend Elegance bavil celé rodiny 0 snímků
Premiérový ročník Víkendu Elegance navštívily od pátku do neděle tisíce lidí. V kempu Stříbrný rybník na ně čekaly luxusní historické automobily, na své si ale přišly i dámy a děti. K vidění byla módní přehlídka, v provozu bylo letní kino, u dětí slavil úspěch skákací hrad a sobotní večer okořenil živý koncert populární kapely Poletíme. Podívejte se s námi na bohatou fotogalerii z akce.

Více než dvě desítky luxusních veteránů mohli obdivovat lidé v kempu Stříbrný rybník od pátku do neděle. Automobily byly rozdělené do tří základních kategorií - auta předválečná, auta poválečná a kategorie supersport. K vidění byly opravdu raritní kousky. Některé z automobilů nebyly dosud v České republice nikdy vystaveny. „Vypíchl bych například švýcarský automobil Zedel vyrobený v roce 1921 nebo český Walter Junior SS z roku 1935, kterých se tehdy vyrobilo pouze 12 kusů," vyjmenoval některé z výstavních kusů hlavní pořadatel akce Petr Smola. Pozornost vzbudil mezi návštěvníky například také Jaguar XK SS Lynx, který vlastnil i slavný americký herec Steve McQueen. Právě ten byl k vidění dva týdny před akcí v nákupním centru Futurum v Hradci Králové.

Jedním z vrcholů programu byla rozhodně sobotní spanilá jízda automobilů do samotného centra Hradce Králové. Auta nejprve zamířila na rampu, kde bylo každé z nich slavnostně představeno hercem Petrem Čtvrtníčkem a zařazeno do kolony, která zamířila pod dohledem policie do centra města. Lidé tak měli možnost obdivovat během odpoledne v historickém centru paletu nádherných aut od roku 1921 až po současnost. Pestrý program pokračoval v kempu Stříbrný rybník módní přehlídkou, dětskými vystoupeními a samozřejmě i živou hudbou. Večerní program zakončil koncert populární brněnské kapely Poletíme.

Celou akci zakončilo v neděli v poledne slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Hodnotiteli byli samotní návštěvníci, kteří měli možnost na hlasovacím lístku vybrat ty exponáty, které se jim nejvíce líbily. V kategorii předválečných vozů zvítězil Zedel z roku 1921, hlavní cenu mezi poválečnými vozy přišel převzít majitel Jaguara XKSS Lynx a supersporty ovládl Aston Martin Vanquish Ultimate, jehož se na vyrobilo pouze 25 kusů.

I díky teplému počasí nakonec našly cestu na Víkend Elegance tisíce lidí. „Jsme moc rádi, že se první ročník povedl a že se nám hned po akci sešla řada pozitivních ohlasů. Rozhodně nekončíme, věřím, že příští ročník přinese řadu novinek a nádherných vozů doplněných o bohatý doprovodný program,“ shrnul za pořadatele Víkend Elegance Petr Smola.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta