Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hrajme si hlavou! Univerzitní kampus zaplní stánky s experimenty

21. 6. 2022

page.Name
Stánky se zábavnými experimenty nejen pro děti ovládnou ve čtvrtek a v pátek kampus Univerzity Hradec Králové. Uskuteční se zde už 13. ročník oblíbené akce Hrajme si hlavou, tentokrát s podtitulem Na vlnách. Děti i jejich rodiče si budou moct oba dny od 9 do 16 hodin vyzkoušet přírodní vědy na vlastní kůži. Vstup je zdarma.

Kampus Univerzity Hradec Králové se ve dnech 23. a 24. 6. 2022 znovu zaplní stánky s experimenty. Přírodní vědy na vlastní kůži si tu budou moci vyzkoušet děti i jejich rodiče. Letošní už 13. ročník akce Hrajme si hlavou nese podtitul „Na vlnách“ a k vidění tak budou pokusy a aktivity jako hranaté vlny nebo živá duha.

Těšit se mohou návštěvníci ale i na ty osvědčené a oblíbené aktivity a experimenty – kapalný dusík i suchý led, nenewtonovskou kapalinu, pokusy s elektřinou a magnety, roboty různých tvarů a velikostí nebo poznávání rostlin, rakety, hlavolamy a šifry. A nebude chybět ani nápoj vědění – Einsteinovka.

Své stánky s prezentacemi budou mít na akci i střední školy z Hradce Králové - První soukromé jazykové gymnázium, Biskupské gymnázium HK, Zdravotnická škola HK a SOŠ a SOU Vocelova.

Oblíbenou zábavně-vzdělávací akci můžete navštívit ve čtvrtek a v pátek mezi 9. a 16. hodinou na náměstí Václava Havla v univerzitním kampusu Na Soutoku. Vstup je zdarma.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: UHK