Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Mountfield bude hrát v Hradci minimálně do roku 2026, stvrdili zastupitelé

27. 6. 2022

page.Name
Extraligový tým Mountfieldu má jistotu, že bude hrát v Hradci Králové až do konce hokejové sezony 2025/26. Zastupitelé východočeského města se domluvili s vedením společnosti na prodloužení spolupráce, když v minulém týdnu schválili uzavření dodatku k dohodě o výkonu akcionářských práv na další dva roky.

Královéhradečtí sice ani tentokrát nedosáhli na kýžený titul, ale i tak prožili výbornou sezonu. Skvělé výkony v základní části završili ziskem Prezidentského poháru pro nejlepší celek dlouhodobí fáze, který byl pro ně první v historii. "Sezona byla velmi vydařená. Hokejisté si vedli skvěle, s předstihem si zajistili vítězství v základní části a získali Prezidentský pohár. Velký podíl na tomto úspěchu mají kromě hráčů, trenérů a celého realizačního týmu také hradečtí fanoušci," uvedl primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

"Myslím si, že extraliga je tím, co Hradec chce, co Hradec potřebuje a co lidi baví. Jsem proto rád, že zastupitelé podpořili prodloužení smlouvy o další dva roky a zajistili tak pokračování hokejové extraligy až do sezony 2025/26," dodal Hrabálek.

Vedle prodloužení této dohody zastupitelé zároveň schválili i navýšení maximální částky jako příspěvku na provoz zimního stadionu. Tato zálohová platba se zvedla z původních 8,5 milionu na 15,5 milionu korun.

"Pokud v Hradci chceme zachovat stejnou úroveň hokeje, musíme jej podpořit také finančně a nejen slovy. S nárůstem nákladů - především v oblasti energií - se potýkají všechny městské organizace. Podobně tomu tedy je i v případě zimního stadionu. Proto jsme v zastupitelstvu schválili navýšení příspěvku na provoz stadionu o sedm milionů," vysvětlil Hrabálek.

Hokejistům v mládežnických kategoriích byla zároveň navýšena dotace na využívání ledové plochy o 600 tisíc korun.

Dodatek schválila minulé úterý těsná většina 20 zastupitelů. Pro hlasovali téměř všichni přítomní zastupitelé za hnutí ANO, ODS, HDK a KSČM. Zastupitelé za Piráty, Koalici pro Hradec a Změnu pro Hradec a Zelené naopak dodatek nepodpořili. "Stalo se tady zvykem schválit ten dodatek vždycky na konci funkčního období zastupitelstva. Když to uděláme, čtyři roky ti lidé, kteří budou zvolení, nemají šanci s tím nic udělat," řekl na jednání Pavel Vrbický (Piráti), který žádal, aby o dodatku hlasovalo až nové zastupitelstvo po zářijových volbách. Podle vedení města ale klub potřeboval perspektivu delší než dva roky například kvůli podpisu dlouhodobých smluv s hráči. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz