Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Výstraha pro Hradecko: Odpoledne tropické teploty, večer a v noci bouřky

27. 6. 2022

page.Name
Hned dvě výstrahy pro Hradecko vydal pro dnešní den Český hydrometeorologický úřad. Mezi 11. a 20. hodinou vystoupí teploty nad 31 stupňů, meteorologové proto varují před vysokými teplotami. V rozmezí od 16 hodin do úterní šesté hodiny ranní pak s velkou pravděpodobností zasáhnou Hradecko také silné bouřky.

Výstraha před vysokými teplotami platí na Hradecku v pondělí od 11 hodin až do 20 hodin. Vysoké teploty podle meteorologů  budou způsobovat vysokou zátěž na lidský organismus a nebezpečí přehřátí a dehydratace. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," radí meteorologové.

K večeru pak hrozí na Hradecku silné bouřky. Výstraha platí od 16 hodin až do zítřejší šesté hodiny ranní. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 30 milimetrů, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami. Na menších tocích může ojediněle dojít k překročení 1. stupně povodňové aktivity," píše se na webu Českého hydrometeorologického úřadu. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz