Sobota

25. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Dnes a zítra čekejte tropické teploty. Flošna nabízí i noční koupání

19. 7. 2022

page.Name
Pro celý Královéhradecký kraj platí od úterního poledne výstraha před vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Podle meteorologů by dnešní odpolední teploty na Hradecku mohly vystoupat až ke 33 stupňům. Ještě větší horko pak můžeme očekávat zítra. Pro zítřejší odpoledne meteorologové zpřísnili výstrahu dokonce na velmi vysoké teploty. Dosahovat by měly až 35 stupňů.

Meteorologové lidem doporučují dodržovat pitný režim, omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Kvůli extrémnímu horku totiž hrozí lidem přehřátí a dehydratace. Pít by lidé měli zejména neslazené nealkoholické nápoje Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat malým dětem a také starším a nemocným občanům. Komplikace mohou nastat i na železnici, kde hrozí nebezpečí vybočení a lomů kolejnic po roztažení horkem. 

Během úterý by měly teploty na Hradecku vyšplhat na 30 až 33 stupňů. Ve středu se zvýší dokonce na 32 až 35 stupňů. Ve čtvrtek už by se mělo nepatrně ochladit, meteorologové odhadují nejvyšší denní teploty na 27 až 31 stupňů. 

Na vlnu veder zareagovalo například hradecké koupaliště Flošna. Na úterý a středu připravilo pro své návštěvníky speciální noční plavání. Otevřeno bude vždy od 20.45 do 23 hodin. 

Výstraha platí od úterního poledne až do odvolání také kvůli nebezpečí vzniku a šíření požárů. Lidé by proto neměli rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem nebo nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz