Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Hradec dá do letních oprav a dalších rekonstrukcí škol 125 milionů korun

11. 7. 2022

page.Name
Hradecká radnice v minulých dnech zahájila prázdninové opravy základních a mateřských za více než 16 milionů korun. Kromě toho město bude pokračovat v rekonstrukcích nebo zahájí nové opravy škol za téměř 109 milionů korun. Město například obnovilo práce na přístavbě ZŠ Svobodné Dvory, kterou firma Matex kvůli loňskému úmrtí majitele nedokončila.

„Každé prázdniny vystřídají děti ve školách řemeslníci, je to ideální doba na provedení oprav budov a školního zařízení. Všechny tyto stavební práce jsou řádně a pečlivě plánovány, takže by až na pár výjimek, jako je třeba oprava areálového oplocení v ZŠ SNP, neměly přesáhnout do zářijové výuky. Ta v žádném případě nesmí být narušena,“ řekl primátor Alexandr Hrabálek (ODS).

Pravidelné opravy škol mají na starosti městské Technické služby. Ve dvou školách řemeslníci udělají nové podlahy v tělocvičnách. Dále opraví oplocení areálu ZŠ Štefcova, na ZŠ Josefa Gočára opraví vstupní schodiště. Jesle Orlická dostanou novou střechu a v ZŠ Jiráskovo náměstí technici opraví rozvody topení.

Spolu s těmito pracemi probíhají souběžně v některých školách rozsáhlé rekonstrukce. Již v červnu nová firma začala s rozšířením ZŠ Svobodné Dvory o půdní vestavbu a nové odborné učebny. Investice činí 24,1 milionu korun. "Firma musí dokončit rozestavěnou stavbu po předchozí stavební společnosti, která nečekaně skončila," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

O prázdninách by měli stavbaři dokončit rekonstrukci Mateřské školy Sluníčko, která začala loni na jaře a přijde na 17,5 milionu korun. V září město dodělá rekonstrukci kuchyně a jídelny v ZŠ SNP za 11,4 milionu korun. Současně chce radnice v létě v ZŠ Úprkova začít s rekonstrukcí pavilonu a jeho nástavbou za 56 milionů korun. Mimo jiného vznikne na budově zelená střecha pro rekreaci žáků. Žáci z 2. stupně školy se kvůli rekonstrukci budou příští školní rok učit v budově v Lipkách. 

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz