Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradečtí strážníci od ledna evidují nálezy už 751 injekčních stříkaček

26. 7. 2022

page.Name
Jsou noční můrou rodičů malých dětí i reálným nebezpečím pro lidi i jejich zvířecí miláčky. Řeč je o injekčních stříkačkách ve veřejném prostoru. Na sběr nebezpečného infekčního materiálu se pravidelně zaměřují hradečtí strážníci. Jen od letošního ledna evidují 751 nalezených injekčních stříkaček. Veřejnosti důrazně doporučují, aby v případě nálezu stříkačky lidé okamžitě kontaktovali linku 156.

Hlídky hradecké městské policie se pravidelně zaměřují na kontrolu míst, kde byl v minulosti zjištěn injekční materiál. "Cílem je nejen vyčistit město od nebezpečného infekčního materiálu, ale především i kontrola dětských hřišť a pískovišť. Díky tomu také neevidujeme na území Hradce Králové žádné zranění a dbáme tak na bezpečí našich dětí. K tomu přispívá i koncepční výuka a preventivní programy pro děti, pořádané oddělením prevence kriminality," popisuje mluvčí hradeckých strážníků Simona Pacltová.

Ačkoliv naštěstí v poslední době k žádnému zranění nedošlo, zcela bezpečné prostředí v Hradci Králové není. Například za loňský rok 2021 bylo na území města nalezeno a předáno k likvidaci 1186 injekčních stříkaček. Od letošního ledna pak evidují hradečtí strážníci zatím 751 kusů.

Víte, jak se správně zachovat v případě, že nejen u dětských hřišť, ale na jakémkoliv veřejně přístupném místě v Hradci injekční stříkačku najdete? "V případě nálezu injekčního materiálu okamžitě kontaktujte tísňovou linku 156. V žádném případě se nedotýkejte ani ho nezahazujte do odpadkového koše! Zabraňte ostatním v jakékoli manipulaci s tímto infekčním materiálem," radí Simona Pacltová. Strážníci, kteří jsou vybaveni bezpečnostními pomůckami, v takovém případě přijedou na místo, stříkačku i s jehlou bezpečně umístí do speciálního kontejneru a převezou k odborné likvidaci.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK