Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Letní kina v Hradci baví. Od čtvrtka funguje i Biograf U Dvou přátel

7. 7. 2022

page.Name
Oblíbenou českou komedií Bobule startuje dnes večer na Pivovarském náměstí filmovou sezonu Biograf U Dvou přátel. Ještě před filmem zahájí letošní sezonu vystoupení mažoretek a těšit se můžete i na širokou nabídku vín od producenta filmu Tomáše Vicana. Na náměstí před krajským úřadem se bude promítat každý čtvrtek od 20 hodin až do 1. září. Už dříve zahájily provoz i další hradecká letní kina. V letním kině Širák se o prázdninách promítá každý den s výjimkou pondělí, v areálu Gayerových kasáren pak promítá letní kino Centrál každé úterý a sobotu.

Letní kino Širák v centru Hradce Králové odstartovalo sezonu už v červnu. Během prázdnin pak rozšířilo své hrací dny na každý den v týdnu od úterý do neděle. Kompletní program najdete na webových stránkách Širáku. Provozovatelem kina s kapacitou 800 míst k sezení je Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. Za vstupenku pro dospělého zaplatíte dle jednotlivých filmů částku v rozmezí od 100 do 140 korun. 

Zhruba od poloviny června je v provozu také letní kino Bio Central v areálu Gayerových kasáren u Bajkazylu. Na filmy se tam můžete přijít podívat zpravidla každé úterý a sobotu vždy od 21.30 hodin. Na kompletní program se podívejte na webu Bio Central. Těšit se můžete zejména filmy z posledních let, které v klasických sálech nedostaly až takový prostor. V programu nechybí ale ani česká klasika. Například příští sobotu si můžete přijít připomenout oblíbený český film Ať žijí duchové. Jednotné vstupné do letního kina Bio Central činí 100 korun.

Třetím už tradičním letním kinem v Hradci Králové je Biograf U Dvou přátel. Ten začíná letošní program právě dnes - ve čtvrtek 7. července. Celkem se můžete v letošní sezoně těšit na devět filmů. Promítat se bude každý čtvrtek až do 1. září. Biograf pořádá společnost SKOK do života, která poskytuje sociální služby dospělým s mentálním postižením a prostřednictvím chráněné dílny a sociálního podniku BISTRO je také zaměstnává. Za vstupné v rozmezí 50 až 80 korun se kromě filmu můžete těšit vždy i na další doprovodný program. Více o kině a jeho programu najdete na webových stránkách organizace Skok do života

Pojízdné Kino na kolečkách zamíří během prázdnin celkem dvakrát na fotbalové hřiště na Novém Hradci Králové. Naopak bez letního kina se letos musí obejít návštěvníci kempu Stříbrný rybník. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz