Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: V kempu Stříbrný rybník se otevřela naučná stezka pro děti

13. 7. 2022

OBRAZEM: V kempu Stříbrný rybník se otevřela naučná stezka pro děti 12 snímků
V areálu kempu Stříbrný rybník se dnes pro děti otevřela naučná stezka. Vede z kempu směrem k občerstvení U Pytláka a seznámí návštěvníky se zvířaty žijícími v místních lesích a dalšími prvky s ekologickou tématikou. Stezka je navíc doplněna aplikací Lesní svět, která informativním panelům dává nový rozměr. Na jejím vybudování se podílely Elektrárny Opatovice, Destinační management Hradecko, Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, město a společnost Městské lesy Hradec Králové.

„Od té doby, co mají Městské lesy Hradec Králové ve své správě areál kempu Stříbrný rybník, tak se jeho rekreační možnosti neustále rozšiřují. Nové prvky a budovy v areálu nyní doplnila naučná stezka pro děti, ideální pro ty předškolního a mladšího školního věku. Věřím, že si tuto trasu děti oblíbí a přál bych všem rodičům a prarodičům, aby tu se svými dětmi strávili krásné chvíle plné dobrodružství a poznání,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Naučná stezka vede lesem ze zadní části kempu Stříbrný rybník a směřuje k občerstvení U Pytláka. „Lemována je frotážovými pulty a dalšími interaktivními prvky, díky kterým se snažíme rozšířit povědomí o společenské odpovědnosti a probudit v návštěvnících zájem o to, co se v přírodě děje, jak ekologicky a odpovědně zacházet s odpadky a podobně. Na stezce jsou také umístěny dřevěné makety ptáků. Doplněna je navíc o mobilní aplikací Lesní svět, díky které dostanou tyto panely nový rozměr a návštěvníci se dozvědí ještě daleko více nových zajímavostí,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Městské lesy ve spolupráci s Destinačním managementem Hradecko a městem Hradec Králové připravily pracovní sešit, který děti zdarma dostanou s sebou na stezku. K vyzvednutí je v recepci kempu. V pracovním sešitu děti naleznou zábavné úkoly i volná místa pro vytvoření frotáže z frotážových pultů. „Do pracovního sešitu jsme také připravili křížovku, kterou když děti správně vyplní, dostanou drobnou odměnu,“ doplňuje ředitel Zerzán. Ke stezce je možné dokoupit i turistickou známku, která je návštěvníkům k dispozici v recepci kempu a v turistickém informačním centru.

K této stezce vedle pracovního sešitu vznikl také pracovní list ve dvou úrovních obtížnosti, který ověří znalosti získané na stezce. Zdarma je k dispozici online na webových stránkách Městských lesů Hradec Králové a Destinačního managementu Hradecko, k vyzvednutí v menším nákladu v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží a v recepci kempu Stříbrný rybník.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Patrik Jandejsek