Čtvrtek

1. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Po dvoutýdenní odstávce se v sobotu opět otevře plavecký bazén

28. 7. 2022

page.Name
Krytý padesátimetrový plavecký bazén na Eliščině nábřeží v Hradci Králové opět otevře v sobotu 30. července. Obnoví tak provoz po dvanáctidenní technologické odstávce, během které prodělal pravidelnou údržbu a opravy. Otevírací doba bude pokračovat v prázdninovém režimu, kdy je otevřeno každý den do 20 hodin. V pondělí a v pátek se otevírá v šest hodin ráno, zbylé všední dny v osm hodin a o víkendech v 10 hodin dopoledne.

Během odstávky byly plavecký i dětský bazén vypuštěné, což umožnilo opravy a údržbářské práce, které nelze dělat při běžném provozu. Vyčištěny jsou tak nerezové kryty na dně bazénu, vydezinfikovány bazénové vany, sprchy, parní komory a šatny, okna dostala nový nátěr, ve sprchách pro ženy i muže byly vyměněny dělící stěny, vymalovány veřejné prostory a vyčištěny prosklené stěny a okna v celé budově.

Ve vstupní hale byly opraveny a přečalouněny sedačky a uskutečnila se například také kontrola a oprava obkladů, dlažeb a spárování, kontrola vzduchotechniky, elektrorozvodů a pískových filtrů.

"Odstávka aquacentra v městských lázních je plánována na září, a tak se celý areál až do konce prázdnin opět stává pro návštěvníky kompletně průchozí," uvedla mluvčí radnice Kateřina Rohlíčková.

Městské lázně byly otevřeny již v roce 1933, po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1998 v nich vzniklo akvacentrum při zachování původního vzhledu budovy a provozu vlnobití. Nedaleko centra Hradce Králové u řeky Orlice je v provozu také letní koupaliště Flošna.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz