Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Summer Night Food Festival Hradec Králové – tak trochu jiný festival jídla

21. 7. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Festivaly jídla jsou v posledních letech velice oblíbeným zpestřením víkendových dní. Své pravidelné místo v našich kalendářích si již vydobyla nejedna akce. Udělat ale festival jídla v noci, to už je úplně jiná písnička. V sobotu 30. 7. se od 17 hodin stanou Žižkovy sady místem s dech beroucí atmosférou.

Uprostřed léta bývá město často téměř liduprázdné. Není se čemu divit. Je krásně a lidé čerpají své zasloužené dovolené. V téměř stotisícovém Hradci Králové, ale pořád zůstává hodně lidí a ti potom nemají moc na výběr, co se týče víkendových aktivit ve městě. Změnit to se rozhodli pořadatelé již tradičního Food Truck Festu a v loňském roce připravili první ročník akce Summer Night Food Festival.

„Chtěli jsme využít ikonické prostory Žižkových sadů, které jsou nádherné a samy o sobě mají úžasnou atmosféru. Když se pak člověk podívá, jak v nich korzují davy lidí během divadelňáku, nedá mu to, aby tento prostor vynechal z úvah o lokaci pro novou akci.“ vysvětluje jeden z pořadatelů, Karel Horádek. Summer Night Food Festival využívá prostřední části Žižkových sadů, kde na celém „okruhu“ kolem kašny rozmístí prodejce rozličných pokrmů a nápojů a na travnaté ploše vznikne několik zón pro sezení a také podium pro živou hudební produkci. Navíc se tento prostor krásně rozsvítí díky natažení více než kilometru světelných řetězů. Když k tomu přidáte i korzující obyvatele a návštěvníky města, jedná se o nezapomenutelnou atmosféru.

„Vloni jsme při prvním ročníku úplně neodhadli zájem, který byl opravdu obrovský, a proto jsme měli trochu poddimenzovaný počet prodejců. Letos jsme si z tohoto vzali ponaučení a lidé se tak mohou těšit na 33 prodejců pokrmů a nápojů, ze kterých si vybere opravdu každý.“ doplňuje Horádek. „Večerní akce úplně vybízí k tomu, aby si lidé v klidu vychutnali atmosféru i zakoupené speciality. Proto máme připravené i tři kapely, které vám zahrají k poslechu, tanci a dobré náladě.“ dodává.

Určitě je na co se těšit. Ochutnáte vynikající jídlo, míchané i jiné nápoje, poslechnete si skvělou muziku a strávíte sobotní odpoledne a večer na té nejlepší akci, která vás uprostřed léta přímo v Hradci čeká. Proto si poznamenejte sobotu 30. 7. od 17 hodin do svých kalendářů a přijďte zažít tento jedinečný festival na vlastní kůži. Vstupné je zdarma.