Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Fakultka chystá návrat covidových pracovišť k obvyklému provozu

6. 4. 2022

page.Name
Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) chystá od příštího týdne postupný návrat pracovišť poskytující péči o covidové pacienty k obvyklému provozu. Umožňují to klesající počty hospitalizovaných s koronavirem a zlepšující se personální situace, informovali dnes ČTK zástupci nemocnice. Pacienti s koronavirem zůstanou na Klinice infekčních nemocí FN Hradec Králové. Začátkem dubna se ve fakultní nemocnici léčilo s covidem-19 pět desítek pacientů, na začátku března zhruba 75.

"V tuto chvíli jsou pacienti s covidem-19 umístěni také na oddělení urologické, plicní či gerontometabolické kliniky. Pokud bude pokles počtu těchto pacientů pokračovat, tato oddělení uzavřeme a po úklidu budou připravena pro běžný provoz. Ukončení covidového provozu také umožní návrat personálu, který posílil tyto jednotky, na původní pracoviště," uvedl ředitel hradecké FN Vladimír Palička.

Návratu nemocnice k obvyklému provozu pomáhá podle něj i zlepšení personální situace. Například začátkem roku mimořádně složitá kvůli velkému počtu nepřítomných zaměstnanců, ať už kvůli nemocem, izolaci či karanténě spojené s covidem-19.

"Fakultní nemocnice Hradec Králové nadále zajišťuje ve svém odběrovém centru provádění testů na covid-19, počet testů však postupně klesá," uvedl mluvčí hradecké FNHK Jakub Sochor.

Pokles zájmu eviduje také Očkovací centrum FNHK, které nabízí možnost aplikace vakcíny proti koronaviru. Bližší informace k testování a očkování jsou na www.fnhk.cz.

Epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji podle statistik ministerstva zdravotnictví nadále slábne. Incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, klesla k dnešku v kraji na 327 z úterních 338. Republikový průměr činil dnes 349 nakažených za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel, uvedlo ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

Podle ministerstva se nákaza v kraji nejrychleji šíří v okrese Rychnov nad Kněžnou, nejméně na Trutnovsku. Na Rychnovsku za posledních sedm dní přibylo na 100.000 obyvatel zhruba 400 nakažených a v okrese Hradec Králové zhruba 389. V ostatních okresech v kraji je šíření epidemie podprůměrné. Na Jičínsku za posledních sedm dní bylo zjištěno zhruba 331 nakažených na 100.000 obyvatel, na Náchodsku zhruba 293 a na Trutnovsku okolo 218.

ČTK
redakce@salonkyhk.cz