Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Mladý muž skončil třikrát za týden na záchytce. Nadýchal i přes pět promile

21. 4. 2022

page.Name
Třikrát za jeden týden skončil na hradecké záchytce mladý muž z Moravskoslezského kraje. Ve všech třech případech nadýchal při kontrole strážníků více jak tři promile. Naposledy v úterý mu strážníci naměřili dokonce přes pět promile.

Očividně velmi dobře trénovaný mladý muž zaměstnal za poslední týden hned třikrát strážníky hradecké městské policie. V úterý 12. dubna zavolal na linku 156 oznamovatel s tím, že na lavičce zastávky sedí opilý muž a volá o pomoc. Hlídka na místě nalezla spícího opilého muže, který nadýchal 3,24 promile.

"V druhém případě volající uvedla, že na lavičce u jejich domu sedí podnapilý muž, který obtěžuje okolí a pokřikuje na lidi. Hlídce nadýchal 3,90 promile alkoholu v dechu," informovala mluvčí hradeckých strážníků Simona Pacltová.

Do třetice přijalo operační oddělení v úterý 19. dubna žádost revizorky o vyslání hlídky kvůli opilému znečištěnému muži ležícímu na podlaze v autobusu. Strážníci opilce z vozu vynesli a podrobili ho dechové zkoušce. I tentokrát dokázal mladý muž dokázal překonat svůj předchozí výkon a nadýchal dokonce 5,05 promile. 

Lékaři přitom považují za vážnou otravu alkoholem už stav, kdy člověk nadýchá přes tři promile alkoholu, od čtyř promile jde o riziko smrtelné otravy. Ve všech třech případech skončil mladý muž po doporučení lékaře na záchytné stanici.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz