Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Základy tribun na novém stadionu už rostou do výšky

6. 4. 2022

OBRAZEM: Základy tribun na novém stadionu už rostou do výšky 19 snímků
Nový fotbalový stadion v hradeckých Malšovicích už začal růst do výšky. Šest týdnů po oficiálním zahájení stavby už můžete na staveništi vidět betonové základy budoucích tribun. Podívejte se na fotogalerii z místa, na kterém by měla zhruba za rok stát moderní fotbalová aréna.

Stavba nového stadionu pokračuje podle plánu i přesto, že stavební firmy se během března obrátily na město s dopisem, ve kterém upozornilo na problémy způsobené zvyšováním cen surovin i válkou na Ukrajině. Zatímco město začalo jednat se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont o možném zvýšení ceny stavby, dělníci na stavbě dál pracují. Obrysy budoucího stadionu byly vidět na videu zveřejněném městem už v polovině března. 

Po dalších třech týdnech se stavba opět výrazně posunula, což ukazují snímky v naší nové fotogalerii. Podívejte se například na rostoucí betonové pilíře východní tribuny a tři vysoké jeřáby. Stavba poroste do výšky i v dalších dnech a týdnech. I tak ale mají před sebou dělníci ještě opravdu hodně práce. Ikonická lízátka by se na stadion měla vrátit na podzim. Jejich podrobný průzkum už dříve potvrdil, že jsou po technické stránce v pořádku a budou tak sloužit i pro osvětlení nového stadionu. Na podzim by měly být položeny také základy budoucí hrací plochy. 

Podle smlouvy by kompletní stavba fotbalového stadionu měla být hotová nejdéle v dubnu příštího roku. Vzhledem k informacím od stavebních firem je však dodržení termínu v ohrožení. Fotbalisté si na svůj první zápas na novém stadionu budou v každém případě muset počkat minimálně do léta. Celou následující sezonu 2022/2023 odehrají ještě hradečtí Votroci v azylu v Mladé Boleslavi.  

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta